هراتیان و حسن میرزایی در کتاب تاریخ AFC، گفت وگو با اولین افسران پزشکی زن در مسابقات مردان

به گزارش راه ساری، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گفت وگویی با افسران پزشکی زن در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) آنها را به عنوان اولین افسران پزشکی زن در مسابقات مردان نامیده است.

هراتیان و حسن میرزایی در کتاب تاریخ AFC، گفت وگو با اولین افسران پزشکی زن در مسابقات مردان

به گزارش خبرنگاران، دکتر زهره هراتیان و دکتر بهار حسن میرزایی از ایران، دکتر جانیسآن فیگوئروا اسپینو از فیلیپین و دکتر لیزل گیرتسما از نیوزیلند به کتاب تاریخ کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پیوستند و تبدیل به اولین افسران پزشکی زن در مسابقات باشگاهی مردان AFC شدند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با این مقدمه به سراغ پزشکان زن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) رفته که این مسابقات هم اکنون در قطر به صورت متمرکز برگزار می شود. همچنین به این مسئله اشاره شده است که 9 افسر پزشکی و افسر کنترل دوپینگ در پشت صحنه مسابقات فعالیت می کنند.

حضور زنان به عنوان افسر پزشکی در مسابقات لیگ قهرمانان در راستای برنامه های برابری جنسیتی AFC و ایجاد فرصت برابر برای زنان جهت انجام فعالیت های تخصصی در فوتبال آسیاست.

سال گذشته نیز یوشیمی یاماشیتا، داور زن ژاپنی و دو کمک خود ماکوتو بوزونو و نائومی تشیروگی برای اولین بار در مسابقات مردان در AFC Cup قضاوت کردند.

در ادامه این گزارش، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از دکتر زهره هراتیان به عنوان پزشکی پیشتاز در مبارزه با همه گیری ویروس کووید 19 (کرونا) در ایران نام برده و مصاحبه ای درباره حضور پزشکان زن به عنوان افسر پزشکی مسابقات مردان ترتیب داده است. هراتیان در این خصوص گفت: از سال گذشته که داوران زن در مسابقات AFC Cup حضور یافتند، انقلابی در توسعه فوتبال میان زنان ایجاد شد. به عنوان یک بازیکن سابق فوتسال، یکی از آرزوهای همیشگی من، حضور در مسابقات مردان بوده و اکنون این رویا محقق شده است. بسیار خوشحالم که یکی از اولین زنان پزشک در مسابقات مردان هستم.

همچنین دکتر بهار حسن میرزایی امیدوار است که زنان بیشتری بتوانند از این اتفاق الهام بگیرد تا راه آنها را دنبال کنند. وی در این خصوص گفت: اولین بودن همیشه افتخار است. اینکه می دانید در گروهی حضور دارید که اولین هستند، اما آخرین نفر نخواهند بود. AFC این شرایط را برای یادگیری بیشتر و نحوه برخورد در موقعیت های مختلف را برای متخصص شدن فراهم کرده است و آنها با دادن مسئولیت های مهم به زنان، از آنها حمایت می کنند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12851

به "هراتیان و حسن میرزایی در کتاب تاریخ AFC، گفت وگو با اولین افسران پزشکی زن در مسابقات مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هراتیان و حسن میرزایی در کتاب تاریخ AFC، گفت وگو با اولین افسران پزشکی زن در مسابقات مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید