هیات های تیروکمان در شهرستان های خراسان رضوی راه اندازی شود

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خراسان رضوی نایب رییس فدراسیون تیروکمان گفت: درست نیست که در خراسان رضوی با وجود 29 شهرستان، فقط سه شهرستان مجهز به هیات تیروکمان باشد. لازم است این هیات ها در شهرستان ها نیز ایجاد شود.

هیات های تیروکمان در شهرستان های خراسان رضوی راه اندازی شود

غلامرضا پارسا در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص برگزاری مجدد این مجمع اظهار کرد: مطابق اساس نامه برگزاری مجامع انتخابی هیات های استانی، رییس فدراسیون به عنوان رییس مجمع و مدیرکل ورزش وجوانان استان به عنوان نایب رییس در مجمع حاضر خواهند شد. در صورت عدم حضور رییس فدراسیون، ریاست مجمع به مدیرکل ورزش وجوانان و نائب رییسی مجمع به نماینده فدراسیون تفویض اختیار می شود.

وی افزود: همچنین با توجه به اساس نامه جدید وزات ورزش از سال 1392، اداره کل ورزش وجوانان در مجامع انتخابی هیات های ورزشی فقط حق یک رای دارد. از آن جا که در مجمع انتخابی 8 مهر ماه، هیچ یک از اعضای فدراسیون در مجمع انتخابی هیات تیروکمان خراسان رضوی حضور نداشتند، سرپرست معاونت توسعه ورزشی اداره کل ورزش وجوانان به دلیل بی اطلاعی از قانون جدید وزارت ورزش، به عنوان نایب رییس مجمع در رای گیری شرکت کرد که پس از اعتراض یک از کاندیداها و موافقت با اعتراض وی، مجمع انتخابی هیات تیروکمان خراسان رضوی مجددا برگزار شد.

پارسا شرح داد: مجمع، بزرگترین برنامه یک هیات ورزشی در استان است و حتما باید هر چند ماه یک بار با حضور تمام اعضا برگزار شود. اعضای مجمع باید در تصمیمات هیات خود مشارکت داشته و نظرات تخصصی شان باید در مدیریت هیات لحاظ شود.

وی با اشاره به این که تیروکمان یکی از رشته های ورزشی گران قیمت به شمار می رود، گفت: تیروکمان نمی تواند به منابع دولتی وابسته باشد. اعتبار فدراسیون تیروکمان در سال 99، پنج میلیارد تومان بوده که فقط 10 درصد آن یعنی 500 میلیون تومان به 30 هیات استانی اختصاص می یابد. از همین رو رییس هیات تیروکمان باید اقدامات قابل توجهی در زمینه جذب اسپانسر و حامیان مالی داشته باشد تا بتواند آینده روشنی برای این رشته ورزشی در خراسان رضوی رقم بزند.

نایب رییس فدراسیون تیروکمان مطرح نمود: اقدامات خوبی از سال های دور برای تیروکمان خراسان رضوی اجرا شده است. هیات تیروکمان باید در سایر شهرستان های خراسان رضوی هرچه زودتر راه اندازی شود. خراسان رضوی قهرمانان ارزنده ای دارد که نیازمند امکانات و تجهیزات لازم هستند. امیدوارم رییس جدید هیات تیروکمان خراسان رضوی بتواند به وعده های خود عمل کرده و امکانات لازم برای ورزشکاران خراسانی را فراهم کند.

پارسا در پایان اعلام نمود: مسابقات تیروکمان به دلیل شیوع ویروس کرونا حدود یک سال است که برگزار نمی شود. ایران تا کنون توانسته یک سهمیه المپیک در بخش انفرادی آقایان بگیرد. امیدوارم بتوانیم در مسابقات کسب سهمیه المپیک پیش رو در بخش تیمی و انفرادی بانوان نیز سهمیه کسب کنیم. اردوهای آماده سازی تیم ملی تیروکمان تقریبا آغاز شده است. فدراسیون در دوران تعطیلی اردوها و مسابقات توانسته جهت سرویس دهی و ارائه خدمات به قهرمانان و ورزشکاران، خوابگاهی احداث کند که مراحل ساخت آن به اتمام رسیده و به زودی تجهیز خواهد شد.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12456

به "هیات های تیروکمان در شهرستان های خراسان رضوی راه اندازی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیات های تیروکمان در شهرستان های خراسان رضوی راه اندازی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید