واکنش رئیس سازمان بازرسی به تهدید فیفا و AFC درباره تعلیق فوتبال ایران: قانون را کامل اجرا می کنیم

به گزارش راه ساری، ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، به تهدید فیفا و AFC درخصوص احتمال تعلیق فوتبال ایران با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگی واکنش نشان داد.

واکنش رئیس سازمان بازرسی به تهدید فیفا و AFC درباره تعلیق فوتبال ایران: قانون را کامل اجرا می کنیم

به گزارش خبرنگار قضایی خبرنگاران، در روزهای گذشته، اخباری مبنی بر تهدید فوتبال ایران به تعلیق از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا به دنبال اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان مطرح شده است که همین موضوع ابهاماتی را درخصوص اجرای این قانون در حوزه فدراسیون های ورزشی و احتمال مستثنی شدن رؤسا و مدیران فدراسیون های ورزشی مطرح نموده است.

ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور در گفت وگو با خبرنگار قضایی خبرنگاران، درخصوص این موضوع و احتمال معاف شدن مدیران ورزشی از این قانون گفت: هیچ استثنایی در این زمینه وجود ندارد. ما کاری به حواشی نداریم و قطعاً نص قانون را به طور کامل اجرا می کنیم.

وی تأکید کرد: قانون می گوید بعد از روز پانزدهم (15 آذر) هر مدیری که پولی پرداخت کند، مسئول است و قطعاً باید پاسخگو باشد. حالا فرقی نمی نماید مدیر ایران خودرو، سایپا یا فلان فدراسیون ورزشی باشد، ما قطعاً قانون را برای همه مشمولان این قانون اجرا می کنیم.

مهلت کناره گیری بازنشستگان 15 آذر است

رئیس سازمان بازرسی همچنین درباره اظهارنظر بهروز نعمتی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه معین 15 آذر برای زمان کناره گیری مدیران بازنشسته برداشت اشتباه از قانون است و طبق قانون مدیران بازنشسته 2 ماه پس از تصویب آن یعنی 26 آبان باید میز کار خود را ترک نمایند گفت: طبق اصل 73 قانون اساسی، این قاضی است که می تواند قانون را تفسیر کند. این قانون روز 31 شهریور به روزنامه رسمی ابلاغ شده و طبق قانون 15 روز پس از آن لازم الاجرا است و پس از آن هم یک فرجه دوماه وجود دارد. اگر روزنامه رسمی ملاک نیست چرا به آن ابلاغ شده است؟

سراج درباره اصرار و تعجیل برای اجرای این قانون از روز شنبه 26 آبان گفت: من هم واقعاً نمی دانم چرا آن قدر تعجیل دارند و فشار می آورند. اکثر این مدیران که در حال حاضر مشمول این قانون شده اند، از افراد خدوم و نیروهای نظام هستند که خدمت نموده اند و نباید با این جوسازی ها و فشارها حیثیت و آبروی آن ها را خدشه دار کرد. نهایتاً فرق این دو تاریخ، 25 روز است، آیا در این مدت با ماندن این افراد، کشور کن فیکون می گردد؟

وی ادامه داد: مثلاً فردی آمده و درباره ضرورت کناره گیری فوری بازنشستگان صحبت نموده است در حالی که خودش، هم هیئت علمی یکی از دانشگاه هاست، هم کارمند مجلس است و هم کار وکالت می نماید، این کار تخلف است و ما قطعاً سراغ همین فرد هم خواهیم رفت.

مجله سرگرمی: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 734

به "واکنش رئیس سازمان بازرسی به تهدید فیفا و AFC درباره تعلیق فوتبال ایران: قانون را کامل اجرا می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس سازمان بازرسی به تهدید فیفا و AFC درباره تعلیق فوتبال ایران: قانون را کامل اجرا می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید