واکنش فدراسیون کشتی به باخت عجیب فرنگی کار وزن 87 کیلوگرم

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، در پی به وجود آمدن سئوالات بسیار زیادی در خصوص ملاقات نیمه نهایی بهروز راهنمایی نماینده وزن 87 کیلوگرم کشورمان در رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا دکتر مهرشاد پورسعید اصفهانی رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی توضحیاتی را به توضیح زیر ارائه داد:

واکنش فدراسیون کشتی به باخت عجیب فرنگی کار وزن 87 کیلوگرم

نخست آنکه فدراسیون کشتی از زمان استقرار مدیریت جدید برای هر مسابقه در سطح ملی و کشوری به منظور ریشه کن سازی معضل دوپینگ از سازمان مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) طی نامه رسمی برای انجام تست دوپینگ دعوت بعمل می آورد و در رقابت های بین المللی کشتی جام تختی در شیراز هم این امر انجام شد.

با توجه به همکاری نزدیک نادو با مربیان تیم ملی بعضی نفرات انتخاب و از آن ها آزمایش دوپینگ گرفته شده البته افسران کنترل دوپینگ نادو هم از روش های معمول نیز برای انتخاب نفرات یاری می گیرند که در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی آقای بهروز راهنمایی نیز به پیشنهاد مربیان تیم ملی انتخاب شد و در ادامه ایشان با افسران کنترل دوپینگ همکاری نموده و آزمایش دادند.

با توجه به ضرورت انجام سریع تست های دوپینگ ورزشکاران بواسطه اعزام به رقابتهای قهرمانی آسیا در هندوستان و پیگیری مستمر فدراسیون در این خصوص، نادو طی نامه ای از آزمایشگاه کلن آلمان خواست که پاسخ ها را سریع و اورژانسی ارسال نمایند که در پاسخ به درخواست نادو، آزمایشگاه کلن طی نامه ای اعلام نمود بواسطه ترافیک کاری امکان پاسخگویی سریع نمی باشد.

در ادامه نادو طی نامه ای، فدراسیون کشتی را از این امر مطلع کرد و در جلسه فنی که توسط کادر فنی تیم ملی برگزار گردید به علت آنکه نمی شد بدون مدرک و مستندات فردی را از اعزام به مسابقات حذف کرد، ضمن ارشادات لازم کشتی گیران، همه افراد منتخب اعزام شدند.

در زمانی که مسابقات قهرمانی آسیا در کشتی فرنگی در حال برگزاری بود و قبل از انجام مسابقات نیمه نهایی آزمایشگاه کلن اعلام نمود که یکی از آزمایشات راهنماییی مثبت شده و برای آزمایشات تکمیلی قرار است آزمایش های نهایی نیز انجام گردد.

با توجه به این نامه اگر ورزشکاری پیروز به کسب مدال گردد، مدالها از وی گرفته خواهد شد و اگر ورزشکار ما پیروز به کسب مدال می شد باید آزمایش دوپینگ دیگری می داد که این مورد شامل جریمه جدیدی برای او می شد و از طرف دیگر اینکار بدور از اخلاق و رفتار حرفه ای نیز بود. بنابراین به بهروز راهنمایی اطلاع داده شد که از انجام کشتی انصراف دهد و نهایتا وی هم از ادامه مسابقات کنار گذاشته شد.

به طور خلاصه موارد زیر قابل ذکر است:

1- تست دوپینگ از ورزشکار گرفته شده و نامبرده همکاری لازم را داشته است.

2- ادامه فرایند مسابقه بعد از معین شدن آزمایش، جرایم اقتصادی بیشتری درپی داشت.

3- تداوم مسابقه باعث حذف ورزشکاران توسط کشتی گیر ما و خارج از اخلاق بود.

4- فرایند حذف ورزشکار ما سریعا و بلافاصله بعد از اعلام نتایج از سوی آزمایشگاه کلن صورت گرفت.

5- با توجه به مشکوک بودن مربیان به ورزشکاران نامه نگاری از سوی فدراسیون کشتی و فدراسیون پزشکی ورزشی در اسرع وقت انجام شد.

6- بعلت ترافیک کاری آزمایشگاه کلن نتایج دیر اعلام شده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

banoirane.ir: مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8057

به "واکنش فدراسیون کشتی به باخت عجیب فرنگی کار وزن 87 کیلوگرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فدراسیون کشتی به باخت عجیب فرنگی کار وزن 87 کیلوگرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید