واکنش معاون پارلمانی رییس جمهور به اظهارات یک نماینده ، ماجرای اختلاف ظریف و زنگنه بی اساس است

به گزارش راه ساری، معاون پارلمانی رییس جمهوری در واکنش به اظهارات نماینده مردم نجف آباد مبنی بر وجود اختلاف نظر بین وزیران نفت و امورخارجه گفت: ماجرای اختلاف ظریف و زنگنه کاملا بی اساس است.

واکنش معاون پارلمانی رییس جمهور به اظهارات یک نماینده ، ماجرای اختلاف ظریف و زنگنه بی اساس است

ایرنا نوشت: حسینعلی امیری اظهارات نماینده نجف آباد مبنی بر وجود اختلاف نظر بین وزیران نفت و امور خارجه را بی اساس عنوان نمود و گفت: وقتی ابوترابی نماینده نجف آباد به خبرنگاری می گوید به تازگی آگاه شده ایم که وزیر نفت علاوه براختلاف با رییس جمهور، با وزیر امورخارجه نیز اختلافاتی پیدا نموده است، خبرنگار باید از او بپرسد از چه منبعی آگاه شده اید!؟

معاون امور مجلس رییس جمهور توضیح داد: این ادعا که وزارت خارجه جهت را پس از برجام برای بهره مندی از منابع نفتی و حضور شرکت های خارجی فراهم نموده، اما زنگنه اقدامی در این راستا انجام نمی دهد، به هیچ وجه واقعیت ندارد.

امیری اضافه کرد: متاًسفانه این ادعای بی اساس که زنگنه و بدنه وزارت نفت تمایلی به حضور شرکت های نفتی آسیایی و شرقی دربازار پتروشیمی و نفت ایران ندارند و بیشتر شرکت های غربی و اروپایی را ترجیح می دهند، هم به آقای ظریف نسبت داده شده که همین جا تکذیب می گردد.

وی از نمایندگان مجلس خواست هشیاری خود را در اعلام اخبار با جدیت مدنظر داشته باشند تا خدای نانموده در جهت تخریب و تضعیف دولت منتخب و خدمتگزار ملت، قرار نگیرند.

انتشار اخبار کذب از هیات دولت و القای بروز اختلافاتی که معمولاً بیژن زنگنه وزیر نفت در کانون آن قرار گرفته است، خطی است که طی هفته های اخیر از سوی جریاناتی در مجلس و بیرون مجلس دنبال می گردد.

در تازه ترین دست از این اقدامات دیروز سه شنبه ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با یکی از رسانه های اصولگرا گفت: اطلاع پیدا نموده آقای زنگنه علاوه بر اختلاف با آقای روحانی، با آقای ظریف وزیر امور خارجه نیز اختلافاتی پیدا نموده است.

این نماینده اصولگرا در این گفت و گو گفته است: یکی از دلایل استعفای وزیر امور خارجه که چندی پیش نیز مطرح شد، این بود که وی در جلسات مکرر هیئت دولت و در حضور آقای روحانی رئیس جمهور عنوان نموده که وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی جهت را پس از برجام برای بهره مندی از منابع نفتی و نیز حضور شرکت های خارجی فراهم نموده، اما شخص زنگنه و وزارت نفت اقدامی در این راستا برای استفاده از منافع برجام انجام نمی دهند.

نکته کلیدی و قابل تامل این گفت و گو این است که ابوترابی با اشاره به اینکه اختلافات بین اعضای کابینه دولت بالا گرفته توصیه نموده است که باید بدنه دولت در شرایط موجود انسجام بیشتری داشته باشد و اگر اختلاف نظری هم وجود دارد، با جابه جایی هایی اختلافات به حداقل برسد.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3623

به "واکنش معاون پارلمانی رییس جمهور به اظهارات یک نماینده ، ماجرای اختلاف ظریف و زنگنه بی اساس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش معاون پارلمانی رییس جمهور به اظهارات یک نماینده ، ماجرای اختلاف ظریف و زنگنه بی اساس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید