ورود سالانه 12 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور

به گزارش راه ساری، رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سالانه حدود 12 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد می شود.

ورود سالانه 12 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور

به گزارش خبرنگاران از فارس، علی مویدی خرم آبادی امروز در مراسم رونمایی از طرح رهگیری سیگارت گفت: بعد از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه، طرح رهگیری سیگارت دومین طرح ستاد قاچاق برای مبارزه با واردات سیگار قاچاق از طریق بهره گیری از سامانه ها است.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: نگاه نظام در بحث مبارزه با قاچاق، نگاهی عمیق و کاربردی است و آنچه به عنوان رویکرد نظام و ریاست جمهوری در مورد مبارزه با قاچاق کالاست، تمرکز بر پیشگیری است تا از پدیده شوم قاچاق رهایی یابیم.

وی افزود: تنها راه امنیت تولید، تجارت و صنعت کشور مبارزه با قاچاق است.

مویدی خرم آبادی گفت: در قانون مبارزه با قاچاق فصل مهمی وضع شده و در آن دارد، بر پیشگیری از قاچاق می شود.

وی با بیان اینکه کشور ما از قاچاق آسیب فراوان دیده است، گفت: سالانه حدود 12 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور وارد می شود و با واردات این کالاها میلیون ها شغل از بین می رود.

مویدی خرم ابادی گفت: بعد از رجیستری تلفن همراه در حال حاضر بیش از 99 درصد واردات تلفن همراه به صورت قانونی انجام می شود و این کار بیش از 2 هزار و 500 میلیارد تومان در سال 97 برای کشور آورده داشته و پیش بینی می شود، آورده آن در سال 98 بیشتر از سال 97 باشد.

abuzariyon.ir: مجله خبری و تحلیلی

animal-photo.ir: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8189

به "ورود سالانه 12 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سالانه 12 میلیارد دلار کالای قاچاق به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید