مجلس باید کاملا از راهبرد خروج از اتحادیه اروپا آگاه باشد

به گزارش راه ساری، رهبر حزب کارگر بریتانیا بر این باور است که مجلس باید به طور کامل از راهبرد دولت برای ترک اتحادیه اروپا آگاه باشد.

مجلس باید کاملا از راهبرد خروج از اتحادیه اروپا آگاه باشد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر بریتانیا امروز یکشنبه در مصاحبه با بی بی سی تأکید کرد: حزب کارگر باید به طور کامل از راهبرد دولت در زمینه خروج از اتحادیه اروپا آگاه باشد.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا گفته است که مجلس می تواند در خروج این کشور از اتحادیه اروپا نقش داشته باشد ولی خود او مذاکرات را رهبری خواهد نمود و در نهایت نیز تصمیم نهایی را برای توافق خروج از اتحادیه اروپا اتخاذ می نماید.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا اظهارات ترزا می، دموکراتیک است، تاکید نمود: فکر نمی کنم این اقدام دموکراتیک باشد. این یک مسئله سیاسی مهم است، این مهمترین مساله مالی است که بریتانیا در دوره حیات من با آن روبرو است و فکر می کنم مجلس باید به طور کامل آگاه باشد.

کوربین اضافه نمود: حزب کارگر تیم برگزیت را تشکیل داده تا از دولت اطلاعات لازم را دریافت نموده و در فرایند مذاکرات دخالت کند.

فرایند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رسما زمانی شروع خواهد شد که نخست وزیر این کشور ماده 50 معاهده لیسبون را امضا کند. پس از امضای این ماده قانونی، فرایند 2 ساله خروج بریتانیا از اروپا شروع می گردد.

toure-kish.ir: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

3ye.ir: گلچینی از بهترین های وب

منبع: تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8095

به "مجلس باید کاملا از راهبرد خروج از اتحادیه اروپا آگاه باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس باید کاملا از راهبرد خروج از اتحادیه اروپا آگاه باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید