پایکوبی رنگ و هنر روی کافوها

به گزارش راه ساری، طرح رنگ آمیزی کافوهای مخابرات با هدف ایجاد زیبایی بصری، برای نخستین بار در تقاطع های مهم و پرتردد منطقه 6 اجرا می گردد.

پایکوبی رنگ و هنر روی کافوها

خبرنگاران-زینب زینال زاده: اتاقک های کوچکی که داخل آنها کابل های مخابراتی قرار دارند و در اصطلاح کافو نامیده می شوند را در معابر دیده اید. بیشتر این کافو ها به تابلو های تبلیغاتی تبدیل شده اند و کاربری دیگری ندارند.

مسئولان اداره زیباسازی شهرداری منطقه 6، برای نخستین بار با استفاده از رنگ های چشم نواز و طرح های زیبا، آنها را به تابلوهای زیبای نقاشی تبدیل نموده اند.

داود دانشور، رییس اداره زیباسازی شهرداری منطقه 6، در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران محله گفت: تهران رنگ ندارد و با توجه به این که منطقه 6 در مرکز و قلب پایتخت واقع شده است و روزانه صدها جمعیت شناور در آن تردد می نمایند، بیش از سایر مناطق، نیازمند استفاده از رنگ در آلمان های شهری است.

او ادامه داد: برای افزایش زیبایی بصری در قلب پایتخت از هر ظرفیت و فضاهای مناسب استفاده می گردد.

به گفته او رنگ آمیزی دیوارها به همت دانشجویان رشته های طراحی و گرافیک، کارهایی هستند که در راستای رنگ آمیزی منطقه اجرا شده است.

دانشور درباره سبب رنگ آمیزی کافوهای مخابرات منطقه گفت: کافوها کاربری خاصی ندارند اما با توجه به موقعیت جغرافیایی و نوع طراحی شان پتانسیل خوبی برای اجرای طرح های نقاشی و زیباسازی دارند.

به گفته رییس اداره زیباسازی، در مرحله اول کافوهای مخابرات در تقاطع های مهم و پر تردد منطقه شناسایی شده اند: در آستانه فصل بهار و با هدف افزایش زیباسازی، نقاشی کافوها در دستور کار این اداره قرار گرفته است. البته با توجه به شیوع ویروس کرونا کوشش می کنیم از طرح ها و رنگ های امید بخش که سبب تقویت روحیه شهروندان گردد، استفاده کنیم.

او اضافه نمود: رنگ آمیزی کافو تقاطع خیابان ولیعصر(عج) - فاطمی به خاتمه رسیده است و رنگ آمیزی کافو تقاطع خیابان کارگر - بلوار کشاورز هم به زودی شروع می گردد.

کافوهای مخابرات تقاطع های فاطمی-کارگر و کریمخان زند - شهید قرنی هم رنگ آمیزی خواهند شد.

داود دانشور در خاتمه تاکید نمود: شیوع ناگهانی بیماری کرونا شهروندان را دچار اضطراب و نگرانی نموده است. بنابراین امیدواریم با اجرای چنین طرح هایی بتوانیم زمینه تمدد اعصاب و افزایش امید به زندگی مردم را فراهم کنیم.

چشم نوازی رنگ در شهر خاکستری

شاید رنگ خاکستری کافوها هیچ وقت چشم رهگذران را خیره نمی کرد، اما این روزها رنگ آبی و ماهی های قرمز سبب توقف عابران کنار کافوها می گردد. ایستادنی که با دریافت عکس سلفی به خاتمه می رسد.

اکبر رضایی، کاسب خیابان ولیعصر(عج)، با ابراز رضایت از اجرای طرح نقاشی کافو مخابرات تقاطع خیابان ولیعصر(عج) - فاطمی، می گوید: هیچ وقت گمان نمی کردم این اتاقک ها روزی موجب زیبایی شوند. با رنگ آمیزی، این خیابان زیباتر شده است و امیدوارم چنین طرحی در فضاهای بلااستفاده دیگر هم اجرا گردد.

احمد حسینی هم که با دوستانش کنار کافو رنگ شده مشغول دریافت عکس یادگاری است، می گوید: تماشای چنین تابلوهای زیبای شهری بی تردید موجب شادابی و نشاط شهروندان می گردد.

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8508

به "پایکوبی رنگ و هنر روی کافوها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایکوبی رنگ و هنر روی کافوها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید