پایگاه محرمانه آمریکا در مرز روسیه لو رفت

به گزارش راه ساری، ایسنا نوشت: یکی از پایگاه محرمانه آمریکا در نزدیکی مرز روسیه به صورت کاملا اتفاقی لو رفت.

پایگاه محرمانه آمریکا در مرز روسیه لو رفت

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این نخستین باری نیست که پایگاه های محرمانه آمریکا به صورت اتفاقی لو می رود. سال گذشته میلادی هم یک برنامه مربوط به تلفن های همراه هوشمند، مناطق مهم جهانی را منتشر کرد که برخی از آنها را تنها سربازانی می توانند توضیح دهند که در آنها مستقر هستند و از این برنامه ها در جلسات آموزشی خود استفاده می کنند.

در حالیکه حضور نیروهای ناتو در استونی هم مرز با روسیه هرگز یک اقدام محرمانه نبوده، اما حضور نیروهای آمریکایی در این پایگاه نظامی پوششی ظاهرا سری بوده است. مخفیانه بودن این پایگاه توسط یک خبرنگار محلی از پایگاه خبری ERR که گزارش های عادی وزارت دفاع آمریکا را مورد بررسی قرار می دهد، فاش شد.

در این اسناد تلاش شد پایگاه آمریکاییساختمان تمرین و عملیات عنوان شود اما موقعیت جغرافیایی آن مورد مخفی کاری قرار نگرفته بود. این محل از آنجا شرایط سری دارد که آمریکا هرگز به حضور نیروها و یا تاسیساتش در استونی اذعان نکرده است. در این مرکز تنها به حضور نیروهای ناتو از انگلیس اشاره شده است.

بر اساس این اسناد 15/7 میلیون دلار به توسعه پایگاه نظامی استونی اختصاص داده شده که احتمالا برای ساخت تاسیسات از جمله پادگان، انبار تسلیحات و منطقه تمیزکردن سلاح ها باشد.

310311

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4842

به "پایگاه محرمانه آمریکا در مرز روسیه لو رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه محرمانه آمریکا در مرز روسیه لو رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید