پرتوآذر: از نظر روحی در قهرمانی آسیا تحت فشار بودم، نباید قربانی حواشی دوچرخه سواری شوم، هدفم فراتر از حضور در المپیک است

به گزارش راه ساری، ملی پوش تیم ملی دوچرخه سواری گفت: برای رقابت های قهرمانی آسیا از نظر روحی تحت فشار بودم و حواشی زیادی وجود داشت.

پرتوآذر: از نظر روحی در قهرمانی آسیا تحت فشار بودم، نباید قربانی حواشی دوچرخه سواری شوم، هدفم فراتر از حضور در المپیک است

فرانک پرتوآذر ملی پوش دوچرخه سواری کشورمان در تبادل نظر با، درباره رقابت های قهرمانی آسیا بیان نمود: من اصلا از عنوان پنجمی خود در قهرمانی آسیا رضایت نداشتم، چرا که از لحاظ آمادگی جسمانی و تمریناتم در شرایط خوبی قرار داشتم که می توانستم نتیجه خوبی کسب کنم. چندین عامل با قرار دریافت کنار هم باعث نتیجه ضعیف من در مسابقات قهرمانی آسیا شد. پیش از مسابقات تحت فشار مسائل روحی و روانی بودم که نگرانی های پیش از رقابت هایم را افزایش داد و نمی توانستم مانند سایر ورزشکاران فقط به کسب مدال فکر کنم. در خط استارت مسابقه من از لحاظ روحی بسیار خسته بودم.

او در ادامه بیان نمود: در بخش تیم تریل توانستیم بعد از دو تیم قدرتمند چین و ژاپن مدال برنز بگیریم که یک اتفاق خوبی برای دوچرخه سواری ایران محسوب می شد. در بخش انفرادی توقع داشتم بهترین نتیجه و مدال را در قهرمانی آسیا کسب کنم اما بدترین نتیجه را کسب کردم. طبق بررسی هایی که مربی ام انجام داد من باید در بدترین حالت مدال برنز کسب می کردم و او توقع چنین نتیجه ای را از من نداشت. مربی ام اظهار داشت حواشی باعث شده است که مدال طلای این رقابت را از دست بدهم. اگر بخواهم به دنبال مقصر بگردم دوباره به حاشیه می روم و انرژی مضاعفی از من گرفته می گردد. می خواهم رویکردم را نسبت به تمام موضوعات عوض کنم و به شیوه جدیدی رفتار کنم. در مسابقات مسائلی وجود داشت که روی عملکردم تاثیر مستقیم داشت و البته نمی خواهم وارد این موضوع شوم.

ملی پوش دوچرخه سواری عنوان نمود: من تنها نفری هستم که توانستم با چینی ها رقابت داشته باشم و هیچ کدام از ورزشکاران پس از گذشت 5 دقیقه از رقابت ها نمی توانست با آن ها رقابت کند. رکابزنان چینی تیمی عمل می نمایند و من تک نفره از ایران با آن ها رقابت می کردم. این اتفاق یک نقطه قوت است، چرا که متوجه می شوم نسبت به قبل پیشرفت داشته ام. رسیدن به مدال طلا برای من دور از دسترس نیست، اما لازمه آن فضای با آرامش است.

لازمه کسب مدال، آرامش است

پرتوآذر اضافه کرد: اگر بخواهم پیروز شوم احتیاج به یک فضای پر از آرامش دارم و حواشی فقط انرژی من را هدر می دهد. من توانایی تغییر دادن اطرافم را ندارم، اما می توانم رویکردم را عوض کنم. من هدف بسیار بزرگی دارم و نمی توانم به خاطر وجود مسائل به هدفم نرسم و قربانی حواشی شوم. امیدوام به زودی اتفاقات خیلی خوبی برایم اتفاق بیافتد. من به خاطر اینکه حریف تمرینی مناسبی در ایران نداشتم درکمپ اروپا حضور یافته و اردوهایم را آن جا پیگیری کردم.

او درباره داشتن برنامه برای المپیک 2020 توکیو اظهار کرد: در رشته کوهستان، ایران پس از کشور چین واقع شده است که این کشور با قدرت برای المپیک کوشش می نماید. اگر چین با همین قدرت پیش برود سهمیه مستقیم می گیرد و ایران در رنکینگ آسیا سهمیه المپیک 2020 توکیو را کسب می نماید. در این موضوع نمی توانم دخالتی داشته باشم و فقط می توانم امیدوارم باشم. اگر چین رنکینگ خود را ارتقا دهد شانس من برای حضور در المپیک بیشتر می گردد.

او اضافه کرد: هدف من فراتر از المپیک است و می خواهم رنکینگ خودم را در جهان ارتقا دهم تا بتوانم در سطح بین المللی و جهانی نتایج بسیار خوبی کسب کنم. با یاری اقتصادی هیئت استان تهران به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می شوم. برخی از مسئولان پس از نتیجه ندریافت در قهرمانی آسیا، من را ندیده دریافتد.

ملی پوش دوچرخه سواری گفت: ارتباط خوبی با ورزشکاران بزرگ جهان پیدا می کنم که می توانند یاری های خوبی به من نمایند. هدف من کسب مدال طلای بازی های آسیا 2022 است و برای آن برنامه ریزی می کنم.

مدال برنز مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا به ملی پوشان ایران رسید

شکری: به خودم قول کسب مدال طلای قهرمانی آسیا را داده ام

زنجانیان اولین مدال دانهیل ایران در آسیا را کسب کرد

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4136

به "پرتوآذر: از نظر روحی در قهرمانی آسیا تحت فشار بودم، نباید قربانی حواشی دوچرخه سواری شوم، هدفم فراتر از حضور در المپیک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرتوآذر: از نظر روحی در قهرمانی آسیا تحت فشار بودم، نباید قربانی حواشی دوچرخه سواری شوم، هدفم فراتر از حضور در المپیک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید