پرداخت پول مترو و اتوبوس با ساعت هوشمند

به گزارش راه ساری، شرکت فیت بیت ساعت هوشمندی را عرضه نموده که مجهز به فناوری بی سیم ان اف سی بوده و می توان از آن برای پرداخت هزینه استفاده از اتوبوس های درون شهری و مترو استفاده کرد.

پرداخت پول مترو و اتوبوس با ساعت هوشمند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از انگجت، شرکت فیت بیت ساعت هوشمندی را عرضه نموده که مجهز به فناوری بی سیم ان اف سی بوده و می توان از آن برای پرداخت هزینه استفاده از اتوبوس های درون شهری و مترو استفاده کرد.

ساعت هوشمند مذکور با شبکه حمل و نقل عمومی شهر نیویورک سازگاری دارد و با قراردادن ان در برابر تجهیزات پرداخت غیرلمسی امکان پرداخت هزینه ها وجود دارد.

پیش از این شرکت های اپل و گوگل هم از طراحی مچ بندها و ساعت های هوشمند مشابهی برای پرداخت بی سیم خبر داده بودند، اما فیت بیت مدعی است این محصول تازه جامعیت بیشتری دارد و قرار است تا سال 2021 تمامی خطوط اتوبوس رانی و مترو را در بر بگیرد.

این نوع سیستم پرداخت بی سیم با استفاده از فناوری ان اف سی و ساعت های هوشمند می تواند در آینده جایگزین کارت های اعتباری شده و حتی روش های پرداخت بانکی و استفاده از خدمات این چنینی را نیز متحول کند. قیمت و زمان عرضه عمومی دقیق این ساعت ها هنوز تعیین نشده است.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 3064

به "پرداخت پول مترو و اتوبوس با ساعت هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت پول مترو و اتوبوس با ساعت هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید