پلاسمادرمانی مؤثرتر از فاویپیراویر و رمدسیویر

به گزارش راه ساری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله (عج) گفت: درمان بیماران مبتلا به کرونا با روش پلاسمادرمانی، به مراتب اثرگذاری بیشتری از داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر داشته است.

پلاسمادرمانی مؤثرتر از فاویپیراویر و رمدسیویر

به گزارش خبرنگاران، حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله (عج) در مصاحبه با فارس در خصوص آخرین تحقیقات اجرا شده در این دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با کرونا گفت: تحقیقات در حوزه های اپیدمیولوژی، پلاسمادرمانی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه پلاسمادرمانی تا حدود زیادی در بهبود بیماران مبتلا به کرونا اثر دارد، گفت: این روش کاملا مطمئن و بدون عارضه است، همچنین استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمال نیز نتایج مثبتی داشته است اما تعداد درمان با این روش محدود بود.

ابوالقاسمی شرح داد: به دلیل اینکه احتمال می رفت استفاده از سلول های مزانشیمال در آینده باعث عارضه شود استفاده از این روش متوقف شد. اطلاعات اپیدمیولوژی خوبی در زمینه مبارزه با این بیماری به دست آمده که در اختیار محققان قرار گرفت.

وی گفت: مطالعات بالینی بسیاری از داروها در این دانشگاه انجام شد، تعویض پلاسما از دیگر پروژه های این دانشگاه بود که نتایج خوبی داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله (عج) شرح داد: پلاسمادرمانی به مراتب اثرگذاری بیشتری از داروهای رمدسیویر و فاویپیراویر داشته است، و هرچه زودتر از این روش استفاده شود نتایج بهبودی بیشتر خواهد بود لذا تقاضا می شود بهبود یافتگان کرونا اقدام به اهدای پلاسما کنند تا از این طریق جان بیماری نجات پیدا کند.

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11264

به "پلاسمادرمانی مؤثرتر از فاویپیراویر و رمدسیویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلاسمادرمانی مؤثرتر از فاویپیراویر و رمدسیویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید