پیشرفت 98 درصدی حفاری تونل بزرگ کبیر کوه

به گزارش راه ساری، مدیرکل راه و شهرسازی ایلام از پشیرفت 98 درصدی حفاری تونل بزرگ کبیرکوه اطلاع داد.

پیشرفت 98 درصدی حفاری تونل بزرگ کبیر کوه

به گزارش از ،علی اصغر کاظمی مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: تونل کبیرکوه شامل تونل اصلی به طول چهار هزار و 700 متر، چهار دستگاه تونل دیگر در مجموع به طول 700 متر در سمت دره شهر، یک دستگاه تونل 125 متری انحراف آب در سمت آبدانان و 14 کیلومتر راه های طرفین است.

او اضافه نمود: عملیات حفاری این تونل از سمت شهرستان آبدانان خاتمه یافته و از سمت شهرستان دره شهر نیز یک هزار و 300 متر آن حفاری شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با بیان اینکه طی روز های آینده عملیات حفاری این تونل به اتمام می رسد، یادآور شد: این تونل هم اکنون بیش از 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کاظمی اعتبار هزینه شده برای عملیات حفاری این تونل بزرگ را بیش از 160 میلیارد ریال گفت و گفت: این طرح بزرگ دارای هفت کیلومتر تونل (اصلی و فرعی) و 10 کیلومتر جاده دسترسی است که برای تکمیل آن (تهویه، روشنایی، جاده و تقاطع های طرفین) بیش از 600 میلیارد دیگرتومان اعتبار احتیاج است.

او ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه علاوه بر حذف گردنه کبیرگوه بین دره شهر و آبدانان کریدور ارتباطی جهت تردد استان های مرکزی ایران با مرز بین المللی چیلات نیز فراهم می گردد.

تونل کبیرکوه شهر های جنوب ایلام را 70 کیلومتر به مرکز کشور نزدیکتر می نماید، احداث این تونل باعث حذف 300 پیچ خطرناک و 20 کیلومتر گردنه صعب العبور کبیرکوه می گردد، همچنین نقش مهمی در کاهش جهت زائران عتبات عالیات دارد.

غ

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4675

به "پیشرفت 98 درصدی حفاری تونل بزرگ کبیر کوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 98 درصدی حفاری تونل بزرگ کبیر کوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید