چالش های پیش روی سرپرست وزارت بهداشت، ساماندهی هزینه های سلامت

به گزارش راه ساری، عبدالرسول صداقت، در مصاحبه با خبرنگاران، توجه به مدیریت برنامه ریزی و کارشناسی در حوزه سلامت را مورد تاکید قرار داد و اضافه نمود: قطعا این مدیریت در دوران سرپرستی وزارت بهداشت با چالش های بسیار زیادی روبرو خواهد بود که انتظار می رود با توجه به تفکرات دکتر نمکی در حوزه برنامه ریزی و بودجه، بتواند این چالش ها و مسائل را مدیریت کند.

چالش های پیش روی سرپرست وزارت بهداشت، ساماندهی هزینه های سلامت

وی با اشاره به برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع برای برون رفت از مسائل و چالش های حوزه سلامت، گفت: متاسفانه تاکنون هیچ وزیری نتوانسته برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع را به معنای واقعی اجرا کند.

صداقت با اشاره به تفکرات برنامه ریزی و بودجه ای سرپرست وزارت بهداشت، ادامه داد: حضور یک وزیر غیر پزشک که تجربه بالایی در زمینه برنامه ریزی و بودجه دارد، می تواند نقطه اتکا برای اصلاح فرهنگ نادرست مصرف بی حساب و کتاب منابع در حوزه درمان باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران، تاکید نمود: سرپرست وزارت بهداشت می بایست با یاری انجمن ها، سازمان نظام پزشکی و...، برنامه ها را در مسیری پیش ببرد که فرهنگ نادرست مصرف بی حساب و کتاب در بخش درمان، اصلاح گردد.

وی ادامه داد: سرپرست وزارت بهداشت باید بتواند در مدت باقی مانده از عمر دولت دوازدهم، ریخت و پاش های بی حد و حصر هزینه ها را ساماندهی کند و در کنار اینها، برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع را برای سال های آینده پایه گذاری نماید.

صداقت تاکید نمود: اگر مدیریت صحیحی بر منابع سلامت اعمال گردد، وزارت بهداشت احتیاج ندارد بیش از حد درگیر بخش درمان گردد.

رئیس شورای سیاستگذاری انجمن رادیولوژی ایران، گفت: سرپرست وزارت بهداشت باید بتواند خدمات درمانی را با توجه به جیب مردم در بخش خصوصی قرار دهد که البته فشار زیادی متوجه مردم نباشد. زیرا، وظیفه اصلی وزارت بهداشت، توسعه روزافزون بهداشت و آموزش همگانی و تخصصی است.

صداقت اضافه کرد: سرپرست وزارت بهداشت باید مراقب جنجال های ظاهر فریب بخش درمان باشد و معتقدم با برنامه ریزی دقیق، می توان حوزه سلامت را با همین بودجه مدیریت کرد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1144

به "چالش های پیش روی سرپرست وزارت بهداشت، ساماندهی هزینه های سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش های پیش روی سرپرست وزارت بهداشت، ساماندهی هزینه های سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید