چاپ کاغذی خاتمه نامه در دانشگاه تربیت مدرس ممنوع شد

به گزارش راه ساری، به منظور کاهش مصرف کاغذ از این به بعد انتها نامه دوره های کارشناسی تا دکتری الکترونیکی ارائه خواهد شد و در صورت درخواست اساتید و داوران رساله های دکتری، نسخه چاپی آن ارائه می گردد.

چاپ کاغذی خاتمه نامه در دانشگاه تربیت مدرس ممنوع شد

به گزارش خبرنگاران، با تصویب هیات رییسه دانشگاه تربیت مدرس و بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم؛ با توجه به ثبت این اسناد در سامانه پارسه و دسترسی آنلاین این مدارک، از مهرماه جاری چاپ کاغذی خاتمه نامه ها ممنوع و فقط نسخ الکترونیکی (مجازی) آنها نگهداری خواهد شد.

در صورت اصرار استاد راهنما بر چاپ، یک نسخه از آن با پرداخت هزینه شخصی امکان پذیر خواهد بود.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس ر این باره اظهارکرد: همگام با تغییراتی که در تکنولوژی ایجاد شده، تغییرات در نحوه اشاعه مطالب علمی هم به وجود آمده است. با استفاده از امکانات، ابزارها و روش های جدید تکنولوژی، تصمیم بر این شد که با هدف گسترش دسترسی به منابع و متون علمی، اشاعه خاتمه نامه ها و رساله ها با استفاده از ابزار و روش های فضای مجازی، انجام گردد.

دکتر یعقوب فتح الهی گفت: دانشگاه تربیت مدرس در این راستا، پایگاه خاتمه نامه و رساله را در سال 84 تاسیس کرد و هم اکنون نیز بیش از یک سال است که این پایگاه را با بهره گیری از ابزارهای جدید در معرض دسترسی متخصصین، دانشمندان و کاربران قرار داده و می توان گفت دانشگاه تربیت مدرس در این زمینه از سایر دانشگاه ها پیشرو تر بوده است.

وی اضافه نمود: در حال حاضر در سطح دانشگاه، اعضای هیات علمی و اساتید می توانند به این پایگاه دسترسی داشته باشند و از منابع موجود داخل این پایگاه جهت رفع کردن نیازهای خود استفاده نمایند.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، معاون پژوهشی دانشگاه در خاتمه گفت: راه اندازی این پایگاه علاوه بر اینکه دسترسی عمومی به منابع و متون علمی را بیش از پیش میسر نموده و در ارائه توانمندی های دانشگاه به بخش های مختلف علمی و مالی کشور نقش داشته است، صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در مصرف کاغذ را نیز در راستای مدیریت سبز به ارمغان می آورد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

tour-canada.ir: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4041

به "چاپ کاغذی خاتمه نامه در دانشگاه تربیت مدرس ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپ کاغذی خاتمه نامه در دانشگاه تربیت مدرس ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید