چرا نتایج تست های کووید -19 اشتباه دارد؟

به گزارش راه ساری، در صورت وخیم شدن حال بیمار، التهاب ادامه می یابد. ذالت الریه وجود دارد، اما به دلیل عوامل دیگری. در چنین وضعیتی نتیجه تست کرونا ممکن است منفی باشد.

چرا نتایج تست های کووید -19 اشتباه دارد؟

آنچا بارانووا دکتر علم بیولوژی و پروفسور مدرسه عالی بیولوژی سیستمی GMU (آمریکا) اعلام کرد که تست های کشف کروناویروس و آنتی بادی می توانند بطور اشتباهی نتایج منفی را در تمام مراحل بیماری کووید -19 نشان بدهند.

وی در توضیح گفت: در ابتدای بیماری، بدن بلافاصله به تولید آنتی بادی دست نمی زند و ذات الریه می تواند پس از نابودی ویروس ادامه یابد. در مراحل اولیه هیچگونه علایم بیماری وجود ندارد، اما ویروس در شخص مبتلا تکثیر می شود.

حدود 40 درصد مردم ویروس را از ناقلان بدون علامت بیماری دریافت می کنند. پس از پایان اولین مرحله، فاز دوم آغاز می شود که در آن علایم بیماری ظاهر می شود.

اما در تعدادی از بیماران بیماری فراتر از مرحله اول پیشرفت نمی کند. در این مرحله ویروس توسط آنتی بادی ها از بین برده می شود. در صورت وخیم شدن حال بیمار، التهاب ادامه می یابد. ذالت الریه وجود دارد، اما به دلیل عوامل دیگری. در چنین وضعیتی نتیجه تست کرونا ممکن است منفی باشد.

مرحله بعدی شدیدتر خواهد بود. این مرحله جدی ترین مرحله است و عامل اصلی در بازیافت سلامتی بستگی به مقاومت بدن بیمار دارد.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود. حدس زده می شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آن ها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می شوند. آنچه باعث نگرانی می شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

منبع: اسپوتنیک

مجله ابوذریون: مجله خبری و تحلیلی

مجله عکس: آشنایی با هنر عکاسی و تصویربرداری

منبع: فرادید
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9255

به "چرا نتایج تست های کووید -19 اشتباه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا نتایج تست های کووید -19 اشتباه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید