چطور در 48 ساعت از اوبود بالی تماشا کنیم؟

به گزارش راه ساری، اوبود، یکی از تماشای ترین منطقه ها بالی محسوب می گردد که سالانه پذیرای بیش از سه میلیون توریست از سراسر دنیا است؛ اما چطور می توان ظرف دو روز از آن تماشا کرد؟

چطور در 48 ساعت از اوبود بالی تماشا کنیم؟

جزیره بالی فقط به خط ساحلی ایده آل و کلوپ های ساحلی در ارتفاع ها خلاصه نمی گردد و اوبود با تمام مجذوب کنندهیت های طبیعی، هنری و فرهنگی اش، بالی واقعی را به شما نشان می دهد.

با خبرنگاران همراه باشید تا به شما بگوییم چطور سفری دو روزه به اوبود را برنامه ریزی نموده و از مزارع پلکانی برنج گرفته تا موزه های هنر معاصر را ببینید و لذت ببرید.

اگر برای سفر به بالی برنامه ریزی می کنید، می توانید تور بالی را در خبرنگاران جست وجو نموده و برترین آفر تور را از میان آژانس های معتبر مسافرتی با پایین ترین قیمت بخرید.

روز اول

طلوع خورشید در تگالالانگ (Tegalalang)

یکی از برترین زمان های بازدید از مزارع پلکانی برنج در منطقه اوبود، هنگام اولین تابش های نور خورشید در طول روز است. رنگ های گرم نور خورشید، زیبایی شگفت انگیزی را به این منظره منحصربه فرد، اضافه می نمایند. تگالالانگ که یکی از منطقه ها پرطرفدار توریستی به شمار می رود، در طول روز، پذیرای جمعیت بسیار زیادی است. اگر در پی ماجراجویی بیشتری هستید، می توانید از نقاط مملو از توریست عبور کنید و سری به اطراف زمین های برنج یا حتی دهکده های همسایه بزنید؛ سلام کردن به کشاورزان محلی را که در حال کار کردن هستند، نباید فراموش کنید.

صبح؛ میل کردن صبحانه در منظرهی بی نظیر

زمانی که در اوبود هستید، همه وعده های غذایی مجذوب کننده و منحصربه فرد به نظر می رسند. در نزدیکی مزارع خارق العاده برنج، از میان ورانگ های کنار خیابان (نوعی رستوران یا کافه)، یکی را برای صرف صبحانه انتخاب کنید. رستوران بونی بالی (Boni Bali) و کافه دوی (Cafe Dewi)، دو مکان محبوب و مشهور در میان توریستان هستند که با سرو منوی غربی و اندونزیایی، هر مزاج و سلیقه ای را راضی می نمایند. ورانگ، رستوران یا کافه کوچکی است که به صورت خانوادگی اداره می گردد و بخشی ضروری از زندگی روزمره در اندونزی به شمار می آید.

 • تلفن: 899 3777 856 62+
 • آدرس: Boni Bali Restaurant, Kedisan, Gianyar, Bali, Indonesia
 • تلفن: 4639 1633 819 62+
 • آدرس: Cafe Dewi, Jalan Pakudui, Kedisan, Gianyar, Bali, Indonesia

اواسط صبح؛ معبد تیرتا امپول (Tirta Empul Temple)

در معبد تیرتا امپول، چشمه آب مقدسی وجود دارد که طبق اعتقادهای بومیان منطقه و افسانه ها، از قدرت شفابخشی برخوردار است و مقدس به شمار میرود. در حین مراسم های مذهبی، توریستان شاهد هندوهای اهل بالی خواهند بود که با آبی که از شیرهای سنگی حکاکی شده به داخل یک استخر شستشو می ریزد، مشغول تطهیر دسته جمعی هستند. توریستان بعلاوه می توانند در یک برنامه ویژه درمانی یا تطهیر به وسیله بزرگان بومی یا حکیم قبیله، شرکت نمایند؛ اما حتی اگر نتوانستید این آیین شستشو را تماشا یا در آن شرکت کنید، بازدید از معبد را به هیچ وجه از دست ندهید که به عنوان یک جاذبه توریستی مجذوب کننده، حکاکی های ظریف و بدیع و منظره ها طبیعی شگفت انگیزی دارد.

 • تلفن: 0879 3982 813 62+
 • آدرس: Tirta Empul Temple, Jalan Raya Tampaksiring, Sanding, Gianyar, Bali, Indonesia

بعد از ظهر؛ جنگل میمون اوبود

جنگل انبوه و سرسبز اوبود، سکونتگاه صدها میمون مهربان است که نباید بازدید از آن را از دست داد. درختان بلند، فضای سبز گرراستای و مجسمه های حکاکی شده در 12.5 هکتار فضای آزاد، همان جایی است که می توانید در عصری دل انگیز، به گشت و گذار در محیط گرراستای و تماشا و شاید تعامل با بوزینه های دم کوتاه دوست داشتنی بپردازید که آزادانه برای خود حرکت می نمایند. این جنگل بعلاوه خانه سه معبد مقدس است که تنها از بیرون می توانید آن ها را تماشا کنید.

 • آدرس: Monkey Forest, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia

عصر؛ کاخ اوبود

کاخ اوبود یا پیوری سارن آگونگ (Puri Saren Agung) که برای معماری سنتی چشمگیر مخصوص منطقه بالی، مورد تحسین قرار گرفته، یکی از نقاط برجسته معروف اوبود است. این قصر که برای محل سکونت اشرافیان اوبود استفاده می شد، با باغ های شگفت انگیز، مجسمه ها و حکاکی های پرنقش و نگار و بعلاوه دروازه هایی بزرگ که تبدیل به یکی از تماشای ترین مکان های توریستی بالی شده اند، معماری بالی را در زیباترین شکل ممکن به بیننده ارائه می نماید. علاوه بر زیبایی و مجذوب کنندهیت خود ساختمان، با فرارسیدن عصر، اجراهای سنتی فراوانی در محوطه باغ خارجی برگزار می گردد که می تواند برای بازتماشامایندگان مجذوب کننده باشد.

 • آدرس: Ubud Palace, Jalan Raya Ubud, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia

شب؛ بازدید از کافه های زیبای اوبود

پس از گذراندن یک روز فراموش نشدنی و آشنایی با تاریخ اوبود، وقت تماشا روی دیگر این منطقه رسیده است. اوبود، شهری با طنین موسیقی زنده، پایکوبی و جمعیت خلاق جوان است که شما را متحیر خواهند کرد. این منطقه به عنوان مرکز فرهنگی و هنری بالی شناخته می گردد و از همین رو، بسیاری از استعدادهای موسیقی با اجراهای زنده در کافه های خیابان های اصلی، مشغول هنرنمایی هستند. از اجراهای جاز و بلوز در کافه لفینگ بودا (Laughing Buddha) و موسیقی الکتریکی دنیای در بالی بوهمیا گرفته تا بازی های ویدئویی در ملتینگ پات (Melting Pot)، اوبود توانسته است که هر سلیقه ای را راضی نگه دارد.

 • تلفن: 970928 361 62+
 • آدرس: Laughing Buddha Bar, Jalan Monkey Forest, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
 • تلفن: 978631 361 62+
 • آدرس: Bali Bohemia, Jalan Nyuh Bojog, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia

روز دوم

اول صبح؛ هایکینگ در راستا پیاده روی کامپوهان ریج (Campuhan Ridge Walk)

روز خود را زیر آفتاب این منطقه گرراستای، هوای تازه و فعالیت فیزیکی در منظرهی مبهوت نماینده شروع کنید. کامپوهان، تپه ای عالی برای هایکینگ یا دوچرخه سواری است. خود را در یک فضای سرسبز بی پایان تصور کنید، در حالی که شاهد اولین پرتوهای نور خورشید در طلوعی باشکوه، هستید. می توانید با یک پیاده روی کوتاه به کارسا کافه (Karsa Kafe) بروید و سپس به پایین تپه برگردید یا راستا خود را ادامه دهید تا پس از 9 کیلومتر به نزدیک ترین دهکده های آن سمت تپه برسید.

 • آدرس: Campuhan Ridge Walk, Jalan Raya Campuan, Sayan, Gianyar, Bali, Indonesia

اواسط صبح؛ نوشیدن قهوه در سنیمان کافی استودیو (Seniman Coffee Studio)

سنیمان کافی استودیو، کافه ای هنری در اوبود و یکی از برترین نقاط برای نوشیدن قهوه در بالی به شمار می رود. این کافه، قهوه ای باکیفیت و اصیل را که از اندونزی، آفریقا و آمریکا برداشت می گردد، برای مشتریانش سرو می نماید. اندونزی، یکی از بزرگ ترین کشورهای فراوری قهوه در دنیا است. به علاوه، فضای راحت و دوست داشتنی این کافه، شما را برای گذراندن بقیه روزتان آماده و پر از انرژی می نماید.

 • تلفن: 972085 361 62+
 • آدرس: Seniman Coffee Studio, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia

ظهر؛ میل کردن ناهار خام

حتی اگر یک گیاه خوار سخت گیر یا عاشق محیط زیست هستید، در سفر به اوبود باید خام خواری را تجربه کنید که مختص این منطقه است. رستوران سیدز آو لایف (The Seeds of Life)، غذاهای خام دلپذیری از پیش غذاهای مهیج گرفته تا کیک های خوشمزه را برای دسر سرو می نماید که نمی توانید حتی تصورش را کنید. کلیر کافه (Clear Cafe) با منوی گسترده و سالم خام یا گزینه های دیگر، یکی از برترین ها در این محله است.

 • تلفن: 0085 2811 822 62+
 • آدرس: The Seeds of Life, Jalan Gootama, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
 • تلفن: 7585 6219 878 62+
 • آدرس: Clear Cafe, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia

بعد از ظهر؛ بازدید از موزه بلانکو رنسانس (Blanco Renaissance Museum)

موزه بلانکو رنسانس با میزبانی از آثار هنری دون آنتونیو بلانکو، روی تپه ای زیبا در عمارتی با سبک اروپایی و متعلق به خود این هنرمند در اوبود واقع شده است. مجموعه نقاشی های هنرمندان، اشعار مصور و دیگر آثار هنری که برای تماشا عموم به نمایش گذاشته شده ، زندگی و خلاقیت او را مورد تقدیر قرار داده اند. نباید فراموش کنید که به غیر از آثار هنری درون این موزه، به تماشای این عمارتِ به سبک باروک (با تزیینات پیچیده و خطوط منحنی) نیز بپردازید که تحت تاثیر شکوه رنسانس، ترکیبی منحصربه فرد و تماشایی از مجذوب کنندهیت های اروپایی و ذوق هنری بالی، خلق نموده است.

 • تلفن: 975502 361 62+
 • آدرس: The Blanco Renaissance Museum, Sayan, Gianyar, Bali, Indonesia

اواسط بعد از ظهر؛ بازدید از موزه هنری آگونگ رای (Agung Rai)

موزه آگونگ رای، یکی دیگر از موزه های هنری اوبود، طیف متنوعی از آثار هنری را در خود جای داده است، از کارهای کلاسیک گرفته تا معاصر و از هنرمندان افسانه ای تا استعدادهای نوظهور بومی. در چندین ساختمان سنتی حیرت انگیز در میان باغ های زیبای به سبک بالی، می توان مجموعه های تاثیرگذاری را پیدا کرد که محیطی متفکرانه و بی سروصدا برای لذت بردن از فرهنگ و هنر اوبود خلق نموده اند. ساختمان موزه بعلاوه میزبان کلاس های هنری، رویدادهای فرهنگی و اجرای تئاترهای خارق العاده است. حتما قبل از بازدید از این موزه، برنامه آن ها را آنالیز کنید تا فرصت شرکت در فعالیت های متعدد را از دست ندهید.

 • تلفن: 976659 361 62+
 • آدرس: Agung Rai Museum of Art, Jalan Raya Pengosekan Ubud, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia

عصر؛ تشک یوگا

در انتها گشت وگذار خود در اوبود، ورزش یوگا را امتحان کنید. باشگاه یوگا بارن (The Yoga Barn)، تجربه معنوی و فرهنگی فوق العاده ای را برای شما فراهم می نماید. کلاس های متنوعی از مدیتیشن تبتی گرفته تا یوگای یین یانگ (Yin Yang) یا کلاس های پایکوبی تا ساعت 9 شب برای شرکت نمایندگان در نظر گرفته شده است. این باشگاه یکی از محبوب ترین و مشهورترین باشگاه های یوگا در بالی به شمار می آید، پس واقعا فرقی نمی نماید که چه کلاسی را انتخاب کنید، بی شک حرفه ای ترین مربی ها را خواهید داشت.

 • تلفن: 971236 361 62+
 • آدرس: The Yoga Barn, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14568

به "چطور در 48 ساعت از اوبود بالی تماشا کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور در 48 ساعت از اوبود بالی تماشا کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید