چه کسانی شانس جانشینی آبه را دارند، عکس

به گزارش راه ساری، ایسنا نوشت: رقابت برای جانشینی شینزو آبه رسما از امروز (شنبه) شروع شد و چند تن از مردان عرصه سیاسی ژاپن آمادگی خود را برای احراز این پست اعلام کردند.

چه کسانی شانس جانشینی آبه را دارند، عکس

به گزارش خبرگزاری فرانسه، هنوز کاملا تعیین نیست که این فرایند چطور خواهد بود اما رسانه های محلی اعلام کردند که تعدادی گزینه برای جانشینی شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن که عنوان طولانی ترین دوران نخست وزیری در کشورش را با خود دارد و به دلیل بیماری خواستار ادامه کار نیست، در نظر گرفته شده است.

با این حال فوریت شرایط و محدودیت های اعمال شده به دلیل پاندمی کرونا احتمالا حزب حاکم را وادار کند رای گیری را به عهده قانون گذاران و نمایندگان منطقه ای بگذارد که البته فرایند سریع تری نیز هست.

طی روزهای آینده قرار است نحوه برگزاری انتخابات و اقدامات دیگر برای این منظور اعلام گردد.

تعداد کمی برای جانشینی آبه ابراز تمایل نموده اند از جمله فومیو کیشیدا، وزیر خارجه سابق که به عقیده بسیاری گزینه خود آبه برای جانشینی اش است و ایشیدا وزیر دفاع سابق که محبوبیت زیادی دارد.

تارو آسو 79 ساله معاون وی و وزیر دارایی ژاپن گزینه دیگر است. تاروآسو که از خانواده ثروتمندی آمده است، در سال 2008 و 2009 سمت نخست وزیری را عهده دار بود.

دومین فرد برای جایگزینی، یوشیهیده سوگا 71 ساله، مشاور شینزوآبه که نقش مهمی در بازگشت آبه بعد از شکست در سال 2006-2007، ایفا نموده است. آبه وی را در سال 2012 به سمت دبیرکل دولت منسوب کرد.

شیگرو ایشیبا 63 ساله، وزیر سابق دفاع ژاپن، سومین فرد برای احتمال جایگزینی شینزوآبه است. وی تنها رقیب آبه در انتخابات 2018 بود. ایشیبا 29 سال است که به عنوان نماینده در مجلس حضور دارد.

تارو کونو 57 ساله، وزیر دفاع فعلی ژاپن و وزیر امور خارجه بین سالهای 2017 تا 2019، چهارمین کاندیدا برای جایگرینی شینزوآبه است.

فومیو کیشیدا 63 ساله، وزیر سابق امور خارجه، به عنوان گزینه مورد علاقه آبه در لیست پنج نفره برای جایگزینی وی حضور دارد.

نام یک زن نیز در این میان آمده است، سیکو نودا، از اعضای سابق کابینه که البته شانس چندان بالایی برای او متصور نیست.

23311312

آسمان تو: با ما سفر را تجربه کنید

مهسان بلاگ: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11308

به "چه کسانی شانس جانشینی آبه را دارند، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی شانس جانشینی آبه را دارند، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید