چین واژه صلح آمیز را از عبارت وحدت با تایوان حذف کرد

به گزارش راه ساری، چنین اقدامی از سوی پکن باعث نگرانی و هراس در میان استقلال طلبان تایوانی شده است که می کوشند تا در جهت وحدت دو سوی سرزمین مادری مشکل ایجاد نمایند.

چین واژه صلح آمیز را از عبارت وحدت با تایوان حذف کرد

چین در چرخشی آشکار که نشانه سختگیرتر شدن رفتار این کشور در قبال استقلال طلبان تایوان است، واژه صلح آمیز را از عبارت وحدت با تایوان پاک کرد.

به گزارش ایرنا دولت چین در سال های گذشته همیشه بر سیاست وحدت صلح آمیز دو سوی تنگه تایوان تاکید می کرد اما در گزارش جدید دولت چین به کنگره ملی این کشور این واژه صلح آمیز حذف شده است.

روزنامه گلوبال تایمز چین روز یکشنبه گزارش نموده است که چنین اقدامی از سوی پکن باعث نگرانی و هراس در میان استقلال طلبان تایوانی شده است که می کوشند تا در راستا وحدت دو سوی سرزمین مادری مشکل ایجاد نمایند.

گزارش می افزاید که استقلال طلبان حزب حاکم دمکراتیک ترقیخواه در تایوان بسیار جسورتر از گذشته شده اند و اقدام چین در حذف این واژه پیامی آشکار برای آنهاست که چین با اقتدار از حق حاکمیت و تمامیت ارضی خود دفاع می نماید.

لی که چیانگ نخست وزیر چین در گزارش کار دولت به نشست سالانه کنگره ملی خلق که در پکن جریان دارد، گفت: ما با تایوان همکاری می کنیم با هر فعالیت جدایی طلبانه در تایوان مخالفت می ورزیم و آنها و مردم تایوان را ترغیب می کنیم با استقلال تایوان مخالفت نموده و در راستا وحدت گام بردارند.

این در شرایطی است که نخست وزیر چین در گزارش کار دولت در سال 2019 میلادی بر پیشبرد وحدت صلح آمیز دو سوی تنگه تایوان و کوشش برای رسیدن به این هدف تاکید نموده بود.

روابط چین و تایوان پس از روی کار آمدن خانم تسای اینگ ون رهبر این جزیره در سال 2016 میلادی تیره تر از هر زمانی شده است خانم تسای که برای دومین بار در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است در مراسم تحلیف در ماه می در تایوان گفت که اصل یک چین را نمی پذیرد.

چین همزمان در کوشش است تا پایگاه خود را در هنگ کنگ نیز تقویت کند و برای همین در حال آنالیز لایحه ای امنیتی برای پیگرد تجزیه طلبان ، شورشیان و کسانی است که مرتکب فعالیت های تروریستی می شوند.

گلوبال تایمز نوشته است که اقدام چین در این زمینه پر کردن یک خلاء سیاسی در هنگ کنگ است و این کشور خود را برای تحریم های متعاقب آن آماده نموده است.

نشریه آورده است که لغو صندلی ویژه هنگ کنگ و یا تحریم های آمریکا هرگز در اراده چین تغییری ایجاد نمی نماید و این کشور برای تدابیر مقابله جویانه در برابر آمریکا نیز آماده است.

روزنامه تهدید نموده است که هر اقدامی از سوی آمریکا برای تحریم چین با مقابله به مثل روبرو خواهد شد و به شرکت های آمریکایی آسیب می رساند و پکن ممکن است از ورود کسانی که در تحریم ها علیه چین مشارکت داشته اند به هنگ کنگ جلوگیری کند.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 9501

به "چین واژه صلح آمیز را از عبارت وحدت با تایوان حذف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین واژه صلح آمیز را از عبارت وحدت با تایوان حذف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید