کارفرمای فعلی شرکت هفت تپه ظاهرا دنبال فراوری نیست

به گزارش راه ساری، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: کارفرمای فعلی هفت تپه ظاهرا دنبال فراوری نیست و این شرکت را در خطر تغییر کاربری قرار داده است.

کارفرمای فعلی شرکت هفت تپه ظاهرا دنبال فراوری نیست

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، علی خضریان، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی امروز، 11 تیرماه همراه دو نماینده دیگر در جمع کارگران معترض شرکت هفت تپه حاضر شد و پس از آن در جلسه ای با حضور فرماندار شهرستان شوش شرکت کرد.

خضریان در این جلسه گفت: مدت هاست که موضوع هفت تپه مطرح است و این اتفاق جدیدی نیست. این شرکت با ظرفیت فراوریی بسیار بالا حتی در زمان دفاع مقدس نیز تعطیل نشده و بیشتر از ظرفیتش فراوری داشته، اما در سال های اخیر، به دلیل برخی بی تدبیری ها و اقدامات شائبه دار دچار مسائلی اساسی شده است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: یکی از اصلی ترین مسائل هفت تپه در سال 1378 رقم خورده و آن، مربوط به بعد از آزادسازی واردات شکر به کشور بوده، که ضربه ای مهلک به فراوری شکر در هفت تپه وارد نموده است. بعد از آن، در سال 1387 ضربه دومی به هفت تپه وارد شد که در نتیجه تغییر صندلی هفت تپه از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صمت صورت گرفت.

خضریان بیان نمود: آخرین و مهلک ترین ضربه ای که به هفت تپه وارد شده در سال 1394 و بعد از خصوصی سازی این شرکت انجام شده است. از آن موقع تا به امروز هر سال از فراوری شکر شرکت کاسته شده و وقتی به آنالیز شرایط این شرکت بعد از واگذاری می پردازیم، متوجه می شویم که جدای از شائبه هایی که در زمینه نحوه و قیمت واگذاری هفت تپه وجود دارد، حتی خریدار این شرکت از اهلیت هم برخوردار نبوده و نیست.

وی ادامه داد: کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه از سال 94 تا به کنون بدون برگزاری اعتراض و تجمع، حقوقی دریافت نکردند و همین مسئله کافیست تا نشان دهد که خریدار این شرکت اهلیت ندارد. مجلس شورای اسلامی در گام اول باید به پرداخت تمامی معوقات و مزایای کارگران و کارکنان این شرکت رسیدگی کند و در گام دوم که مهمتر بوده و زمان بیشتری می برد، زمینه سازی برای باز پس گیری شرکت از کارفرمای فعلی است و این مهم را در دستور کار ویژه قرار می دهیم.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: کارفرمای فعلی هفت تپه ظاهرا دنبال فراوری نیست و این شرکت را در خطر تغییر کاربری قرار داده است و باید هر چه زودتر پرونده شائبه دار خصوصی سازی هفت تپه به نفع کارگران و منافع ملی به نتیجه برسد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کانادا: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10827

به "کارفرمای فعلی شرکت هفت تپه ظاهرا دنبال فراوری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارفرمای فعلی شرکت هفت تپه ظاهرا دنبال فراوری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید