کدام کشورها دارای بیشترین روبات کارگر هستند؟

به گزارش راه ساری، اطلاعات و داه های منتشر شده از سوی فدراسیون بین المللی روباتیک نشان می دهد که سرعت اتوماسیون صنعتی در سراسر دنیا و جایگزینی روبات ها به جای نیروی انسانی نسبت به سالهای گذشته افزایش قابل توجهی پیدا نموده است.

کدام کشورها دارای بیشترین روبات کارگر هستند؟

به گفته فدراسیون بین المللی روباتیک، سرعت اتوماسیون صنعتی در سال 2016،به ازای هر 10 هزار نیروی کارگری، 74 روبات صنعتی بود. یک سال بعد این رغم تغییر قابل توجهی پیدا نموده و به میزان 85 درصد در بخش فراوری رسید. در امسال نیز اروپا تراکم روبات ها را به ازای هر 10 هزار نیروی انسانی، به 106 روبات رسانده و این تعداد در آمریکا و آسیا 91 و 75 واحد رسید. در این میان چین یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان رشد در اتوماسیون صنعتی را به نام خود ثبت نموده است اما در هیچ جای دنیا کشوری همانند کره جنوبی رکوردشکن نبوده است.

چرا که این کشور در سال 2017، 710 روبات صنعتی را به ازای هر 10 هزار نیروی انسانی راه اندازی کرد. چنین پیشرفت قابل توجهی نیز به دلیل راه اندازی روبات هایی با حجم بالا در بخش های الکترونیک و برق کسب شده است. در حال حاضر 90 درصد از روباتهای صنعتی سنگاپور در صنعت الکترونیک به کار گرفته می شوند و با تراکم 658 واحد به ازای هر 10 هزار کارگر، در رتبه دوم قرار گرفته است. ژاپن نیز به عنوان یکی از بازیگران اصلی در صنعت روباتیک، به ازای هر 10 هزار کارگر انسانی، 308 روبات صنعتی را راه اندازی نموده است.

از سویی دیگر چین در صنعت طراحی و ساخت روبات بسیار پیروز عمل نموده و در حال حاضر 36 درصد از روبات های عرضه شده در سراسر دنیا را تأمین می نماید. این کشور به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی در دنیا، در کوشش است تا سال 2020 نام خود را در 10 کشور برتر در تراکم روبات ها و بهره مندی از روبات ها به جای نیروی انسانی ثبت کند.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2682

به "کدام کشورها دارای بیشترین روبات کارگر هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها دارای بیشترین روبات کارگر هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید