کمبود نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی نداریم

به گزارش راه ساری، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: این معاونت در رابطه با معلم ورزش کمبود ندارد.

کمبود نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی نداریم

ذبیح الله تاراسی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به شروع سال تحصیلی تجهیزات ورزشی برای مجهز شدن مدارس به مناطق آموزشی و پس از آن به مدارس ارسال می گردد.

این مسئول ادامه داد: سال جاری پیش از شروع فعالیت مدارس، 12 هزار قلم کالای مصرفی و غیرمصرفی به مدارس استان زنجان ارسال شده که برای این کالاها بیش از 4 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان در زمینه نیروی انسانی کمبودی مشاهده نمی گردد، گفت: گاهی شاهد آن هستیم که در بعضی مدارس آموزگاران پایه، اقدام به تدریس درس ورزش می نمایند و طی دو سال اخیر دوره ضمن خدمت درس ورزش برای معلمان پایه برگزار شده است.

تاراسی توضیح داد: برای سند تحول شش ساحت تعریف شده است و یکی از مهم ترین آن ها ساحت زیستی و بدنی است اما تربیت بدنی جواب گوی ساحت های دیگری چون تربیت بدنی و عبادی نیز هست و به همین جهت کوشش مضاعف در این حوزه را می طلبد. اگر جامعه شاد می خواهیم باید در مدارس شادی را رقم بزنیم و تربیت بدنی می تواند نشاط و شادی به دانش آموزان و جامعه ببخشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، اعلام کرد: هدف و عمده فعالیت این معاونت در این حوزه تربیتی نسلی سالم است و سالم بودن نسل در گرو تحرک و پویایی است و باید توجه داشت که رفاقت در کنار رقابت خوب است و سبب پویایی هرچه بیشتر دانش آموزان می گردد.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5340

به "کمبود نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود نیروی انسانی در حوزه تربیت بدنی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید