کوه یخی بزرگتر از شهر بوستون از قطب جنوب جدا شد

به گزارش راه ساری، تصاویر ماهواره های تهیه شده از یک ماهواره سازمان فضایی اروپا نشان می دهد که یک کوه یخی در ابعادی اندکی بزرگتر از شهر بوستون آمریکا از قطب جنوب جدا شده است.

کوه یخی بزرگتر از شهر بوستون از قطب جنوب جدا شد

به گزارش ایرنا، سازمان فضایی اروپا با استفاده از تصاویر گرفته شده از ماهواره Copernicus Sentinel-1 از تاریخ دوم سپتامبر تا 14 اکتبر (22 مهر) اعلام نمود که یک کوه یخی تقریبا به مساحت 260 کیلومتر مربع از قطب جنوب جدا شده است؛ این تصاویر شکسته شدن این کوه یخی را قبل از ورود آن به دریای آموندسن نشان می دهند.

این کوه یخی که B47 نام دارد، تقریبا 35 کیلومتر طول و 10 کیلومتر عرض دارد که اندکی بزرگ تر از اندازه بوستون در آمریکا است.

این تصاویر از ماهواره Copernicus Sentinel-1 که دارای رادار است بازیابی شده و به معنای آن است که این ماهواره می تواند تصاویر را بدون در نظر دریافت روز بودن یا شب بودن که برای ماه های طولانی و تاریک قطب مهم است، گزارش دهد.

دو هفته قبل نیز کوه یخی بزرگ دیگری نیز که ابعاد آن سه برابر بزرگتر از مساحت جزیره مالت است، از شرق قطب جنوب جدا شده و به سمت شمال حرکت کرد. وزن این کوه یخ که D28 نام دارد، برابر با 315 میلیارد تن بوده و مساحت آن به 1636 کیلومتر مربع می رسد. محققان هشدار می دهند که با تداوم گرمایش کره زمین وقوع رخدادهایی از این دست باز هم ادامه پیدا کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6057

به "کوه یخی بزرگتر از شهر بوستون از قطب جنوب جدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوه یخی بزرگتر از شهر بوستون از قطب جنوب جدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید