گیاهان مان را چگونه از سرما نجات دهیم؟

به گزارش راه ساری، گیاهان شما در تمام فصل گرم سال از آفتاب حیاط و بالکن لذت برده و در هوای تازه نفس کشیده اند. اما پاییز از راه رسیده و سرما گوشه بالکن انتظار می کشد. وقت آن رسیده که پیش از اینکه هوا خیلی سرد گردد، آنها را داخل بیاورید. اما با چه شرطی؟

گیاهان مان را چگونه از سرما نجات دهیم؟

به گزارش خبرنگاران، گیاهان بیرون از خانه مدت هاست که در فضای باز و در معرض انواع آفات ها بوده اند و داخل آوردن آنها بدون در نظر دریافت این موضوع می تواند یک مشکل عظیم را همراه داشته باشد. قبل از وارد کردن آنها، به این روش آنها را از هر آفتی پاک کنید و گیاهی تمیز به خانه بیاورید.

قرنطینه کنید

نیک کوتسومپاس، مربی پرورش گیاه و کشاورز شهری می گوید: قبل از آوردن گیاهان به داخل، مهم است که آنها را وادار کنید کاری را انجام دهند که شما مجبور بودید در چند ماه گذشته انجام دهید: قرنطینه.

او می گوید: تمام گیاهان خود را در ابتدا قرنطینه کنید. قرار دادن آنها برای یک یا دو روز در دستشویی یا محیط سربسته ای که امکان انجام عملیات پاکسازی را به شما بدهد، لازم است، زیرا به شما اجازه می دهد خاک و برگ ها را با هدف نابودی آفت ها به دقت آنالیز کنید و همچنین به آنها یک دوش خوب بدهید.

به جنگ آفت ها بروید

بهترین حالت این است که هیچ گونه آفتی پیدا نکنید. با این حال، اگر هر گونه آفاتی را مشاهده کردید، نیک، راهی خاص برای از بین بردن آنها دارد.

او می گوید: اگر آفات جدیدی پیدا کردید، بلافاصله اقدام کنید تا آلودگی به سایر گیاهان داخلی سرایت نکند. با یک دوش کامل آغاز به از بین بردن هر گونه آفات روی برگ ها کنید، از محلول های آفت کش بر روی گیاه اسپری کنید و با دستمال یا پارچه قدیمی آن را پاک کنید. بعضی از آفت ها به سادگی از بین نمی فرایند، بهتر است از یک فرچه بسیار نرم برای نقاط غیر قابل دسترس بهره ببرید. در نهایت دوباره آنها را دوش بگیرید. حتما پیش از ورود به خانه از نابودی آفت ها مطمئن شوید.

محیط دوست داشتنی آنها را پیدا کنید

پس از آنکه فرایند پاکسازی انجام و خیال تان از آفت ها راحت شد، می توانید آنها را در محلی در داخل خانه قرار دهید که بیشترین میزان نور را از بیرون دریافت می نماید. جایه جایی از محیط بیرونی غرق نور به فضای داخلی کم نور، می تواند عظیم ترین تغییر برای یک گیاه باشد. بنابراین سعی کنید در صورت امکان شرایط مشابه نوری را برای آنها فراهم کنید.

باید بدانید که در دوره ای که گیاه مشغول تنظیم خود با محیط جدید است، ممکن است متوجه تعدادی برگ های زرد یا پژمردگی در گیاه شوید، اما این دوره گذراست و گیاه بعد از اینکه به محیط جدید خود عادت کند، این شرایط را پشت سر می گذارد.

گیاهان دوستدار محیط بیرون شما می توانند بهار سال آینده جای خود را در حیاط و بالکن بازیابند اما تا آن موقع، این روال باعث سلامتی و نجات آنها از سرما می گردد.

منبع: ایرنا

آسیا رو: سفر به آسیا، جنوب شرقی آسیا، آسای مرکزی و خاورمیانه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12044

به "گیاهان مان را چگونه از سرما نجات دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیاهان مان را چگونه از سرما نجات دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید