10 خبر احتمالا اثرگذار بر آینده بورس ، بازار سهام چه واکنشی نشان خواهد داد؟

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، این اخبار در روزهای اخیر منتشر شده اند:

10 خبر احتمالا اثرگذار بر آینده بورس ، بازار سهام چه واکنشی نشان خواهد داد؟

1- مدیرعامل بورس تهران اعلام کرده است: صندوق های فعال پالایشی، فولادی، مسی و خودرویی در بازار بورس عرضه می شود.

2- سازمان بورس از تمدید 2 ماهه مهلت شرکت هایی که باید تا سرانجام تیر ماه مجامع را برگزار کنند، خبر داد.

3- شاهین چراغی، عضو شورای عالی بورس گفت: دولت منابع اقتصادی برای اتمام پروژهای توسعه ای راندارد، امروز بهترین زمان ایجاد شرکت های سرمایه گذاری عام با سرمایه حداقل 100 هزار میلیارد تومانی برای اتمام پروژه های سودآور است. تنها راه جهش تولید استفاده از ظرفیت بازار سرمایه برای اتمام پروژه های بلاتکلیف در نفت و گاز و معادن است.

4- پرونده پذیرش سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت هفته آینده روی میز شورای بورس می رود. سهامدارانی که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را برگزیده اند منتظر تصمیم شورای بورس هستند.

5- یک صندوق سرمایه گذاری 100 میلیارد تومانی از ابتدا تا آخرین روز کاری هفته آینده برای عرضه در فرابورس پذیره نویسی می شود. این بازار از شنبه 21 تیرماه به مدت پنج روز کاری میزبان پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت اعتماد داریک در نماد داریک خواهد بود تا به گفته ابوالفضل شهرآبادی مدیر این صندوق، بازار سرمایه شاهد معرفی یک فرصت جدید سرمایه گذاری برای فعالان این بازار باشد.

6- عباس معمارنژاد، معاون وزیر اقتصاد گفت: باقیمانده واحدهای صندوق های واسطه گری اقتصادی تا سرانجام ماه جاری و تا سقف 5 میلیون تومان به مردم ارائه می شود.

7- پیمان قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی گفت: رشد نقدینگی در سه ماهه اول سال 2 درصد بیشتر از سال قبل شده که در قیاس با فشارهای واردآمده بر اقتصاد بسیار محدود است و نیز الزامی برای تداوم آن در ماه های آینده وجود ندارد .حدود 24 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی دولت فروخته شده و 67 درصد از منابع تامین شده برای مقابله با تبعات اقتصادی شیوع کرونا توسط بانک ها تامین شده است.

8- مجوز افزایش انتشار گواهی سپرده عام 18 درصدی به بانک ها نیز ابلاغ شده است.

9- پیش فروش خودروسازان از سر گرفته شده است.

10- روحانی گفت: عرضه اولیه سهام شرکت ها باید در بورس افزایش یابد. دستور داده شده تا سهام شناور مستقیما به بورس عرضه شود. 30 درصد دیگر سهام عدالت در عید غدیر و 30 درصد در 22 بهمن آزاد خواهد شد.

برای پیش بینی بورس در هفته آینده می توانید گزارش بازار سهام در هفته بعد را بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10503

به "10 خبر احتمالا اثرگذار بر آینده بورس ، بازار سهام چه واکنشی نشان خواهد داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 خبر احتمالا اثرگذار بر آینده بورس ، بازار سهام چه واکنشی نشان خواهد داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید