10 کارخانه عصاره گیری محصولات گیاهی در کشور وجود دارد

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، سید مهدی عماد در دیدار با مدیران جهاد کشاورزی، سازمان جنگل ها و منابع طبیعی استان سمنان و همچنین بهره برداران بخش گیاهان دارویی، بابیان اینکه 10 کارخانه عصاره گیری محصولات گیاهی در کشور وجود دارد، تأکید کرد: اهمیت عصاره گیری می تواند درزمینهٔ ارزش افزوده گیاهان دارویی و حتی نگاه به بازار جهانی باشد که قطعاً در توسعه اقتصادی و اشتغال سهم مؤثری خواهد داشت.

10 کارخانه عصاره گیری محصولات گیاهی در کشور وجود دارد

وی اضافه کرد: ظرفیت های فراوانی در کشور درزمینهٔ گیاهان دارویی وجود دارد که شناسایی هفت هزار گونه گیاه از این خانواده گوشه ای این ظرفیت ها است که با بهره گیری از آن می توان اقتصاد را پویایی بخشید.

تدوین سند بازار گیاهان دارویی

رئیس گروه گیاهان دارویی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری بابیان اینکه سمنان یکی از استان های کشور درزمینهٔ کاشت باریچه است، گفت: اسانس باریجه در کشورهای غربی برای ساخت عطر و ادکلون خریدار دارد و لذا با توجه به اقلیم کنونی و خشکسالی باید به سمت کشت این گیاهان برویم.

عماد به ضرورت همراهی و به کارگیری جوامع محلی در زمینه کشت گیاهان دارویی تاکید نمود و گفت: گیاهان دارویی از گیاهان پرارزش هستند که می تواند رونق اقتصادی و بهبود معیشت جوامع محلی را به همراه داشته باشد.

وی بازار را یکی از معضلات گیاهان دارویی خواند و درباره راه حل سازمان جنگل ها شرح داد: تامین بازار فروش گیاهان دارویی سند راهبردی با عنوان فرآوری گیاهان دارویی از سوی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در حال تدوین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اسفند 1397 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 471

به "10 کارخانه عصاره گیری محصولات گیاهی در کشور وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کارخانه عصاره گیری محصولات گیاهی در کشور وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید