40 نوروزگاه شهری و روستایی در استان گلستان برپا می گردد

به گزارش راه ساری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: تعداد نوروزگاه های شهری و روستایی استان برای سال 98 به 40 نوروزگاه افزایش یافته است.

40 نوروزگاه شهری و روستایی در استان گلستان برپا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز سه شنبه 7 اسفند 97 در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهارداشت: ستاد مرکزی خدمات سفر کشور برای توسعه گردشگری داخلی و هماهنگی و انسجام جهت ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافران و مدیریت و برنامه ریزی تشکیل شده است.

او با اشاره به شکل گیری کمیته های مختلف ستاد خدمات سفر در استان گفت: این کمیته ها به ریاست دستگاه ها و سازمان های مختلف در استان تشکیل شده و اقدامات مربوط به خدمات سفرهای نوروزی در حال اجرا است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به رشد حضور مسافر و گردشگر در نوروز 97 در گلستان گفت: در نوروز سال جاری بیش از یک میلیون و 600 هزار مسافر و گردشگر به استان سفر کردند که نسبت به نوروز قبل 65 درصد افزایش یافت. همچنین بازدید از اماکن تفریحی و تاریخی استان نیز با رشد 87 درصدی به 11 میلیون و 178 هزار و 922 نفر افزایش پیدا کرد.

او ادامه داد: در نوروز 97 ظرفیت هتل های استان یک هزار و 790 نفر، ظرفیت مهمانپذیرها 484 و 312 نفر در هتل آپارتمان ها بود که برای نوروز 98 ظرفیت اقامتی در استان به بیش از 90 هزار و 760 نفر خواهد رسید.

کریمی گفت: برای نوروز 98 دستگاه های خدمات رسانی مانند هلال احمر 36 پایگاه امدادی خواهد داشت. افزون براین تعداد 50 پایگاه اورژانس، 21 داروخانه فعال، 9 پایگاه امدادخودرو، 31 پایگاه اطلاع رسانی و غیره نیز در استان فعال خواهد شد.

او ادامه داد: تعداد ناظران بخش های مختلف مانند بهداشت و صنعت، معدن و تجارت از 640 نفر در نوروز 97 به 650 نفر در نوروز 98 افزایش خواهد یافت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: تعداد نوروزگاه های شهری و روستایی استان برای سال 98 به 40 نوروزگاه افزایش یافته است.

او اضافه کرد: در ایام منتهی به نوروز سال 98 و ایام تعطیلات نوروزی عملیات عمرانی شهرداری ها متوقف خواهد بود. افزون براین شهرداری ها نسبت به زیباسازی شهرها نیز اقدام خواهند کرد.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1533

به "40 نوروزگاه شهری و روستایی در استان گلستان برپا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 نوروزگاه شهری و روستایی در استان گلستان برپا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید