66 درصد روس ها در همه پرسی اصلاح قانون اساسی شرکت می کنند

به گزارش راه ساری، نظرسنجی اجرا شده در روسیه نشان داد 66 درصد از مردم این کشور آمادگی شرکت در همه پرسی سراسری درباره اصلاح قانون اساسی را دارند و حدود 40 درصد هم هنوز به طور قطعی در این باره تصمیم گیری نکرده اند.

66 درصد روس ها در همه پرسی اصلاح قانون اساسی شرکت می کنند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، والری فئودوروف رئیس مرکز سنجش افکار عمومی سراسری روسیه گفت که حدود 66 درصد از مردم این کشور آماده رأی دادن به اصلاحات در نظر گرفته شده در قانون اساسی روسیه هستند و 41 درصد به طور دقیق قصد دارند در این همه پرسی شرکت کنند.

وی در نشست روز سه شنبه گروه کاری مربوط به بررسی پیشنهادات در باره اصلاحات قانون اساسی فدراسیون روسیه ، گفت: درباره آمادگی مردم برای شرکت در همه پرسی قانون اساسی باید بگویم که بر اساس نظرسنجی اجرا شده در کشور، 41 درصد از سؤال شوندگان گفته ا ند که قطعاً در این همه پرسی شرکت خواهند کرد ، 25 درصد به احتمال زیاد در این رای گیری حضور می یابند و 11 درصد هم می گویند که قطعاً در آن شرکت نمی کنند. 23 درصد دیگر ، یعنی تقریباً یک چهارم مردم ، هنوز تصمیم قطعی در باره مشارکت در این امر را نگرفته اند یا فعلاً قادر به پاسخگویی به این مسئله نیستند.

رئیس مرکز سنجش افکار عمومی سراسری روسیه همچنین اضافه کرد: در بین شهروندان بالغ روس ، نسبت کسانی که درباره همه پرسی آینده درباره اصلاح قانون اساسی کشور آگاه هستند، بسیار زیاد است - 79 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، به این سؤال پاسخ مثبت داده اند . در عین حال ، 21 درصد از سؤال شوندگان نیز اعتراف کردند که برای اولین بار در زمان این مصاحبه درباره این مسئله شنیده اند.

ضمن اینکه در خبر دیگری اعلام شده که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز، چهارشنبه با اعضای گروه کاری که در حال تهیه پیشنهادات مربوط به اصلاح قانون اساسی فدراسیون روسیه هستند، جلسه ای برگزار خواهد کرد.

دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین شب گذشته با اعلام مسئله، همچنین این امکان را نیز بعید ندانست که موضوع تاریخ همه پرسی سراسری در روسیه درباره اصلاحات در قانون اساسی در دستور کار این جلسه قرار بگیرد. به گفته وی، این موضوع به احتمال زیاد در این جلسه بررسی می شود.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8229

به "66 درصد روس ها در همه پرسی اصلاح قانون اساسی شرکت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "66 درصد روس ها در همه پرسی اصلاح قانون اساسی شرکت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید