اتصال جنوبی ترین و شمالی ترین استادیوم جام جهانی 2022 با راه اندازی متروی دوحه، بفرمایید بخش خانوادگی!

به گزارش راه ساری، راه اندازی متروی دوحه جنوبی ترین و شمالی ترین ورزشگاه جام جهانی 2022 را با خط مترویی که 18 ایستگاه دارد، به یکدیگر متصل می نماید.

اتصال جنوبی ترین و شمالی ترین استادیوم جام جهانی 2022 با راه اندازی متروی دوحه، بفرمایید بخش خانوادگی!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، زیرساخت ها برای برگزاری جام جهانی 2022 قطر، در حال آماده شدن است. قطری ها که حالا مطمئن شده اند باید جام جهانی را با حضور 32 تیم برگزار نمایند، خیال شان بابت همه چیز راحت است. از این جهت که آنها برنامه ریزی برای میزبانی از 31 تیم و تماشاگرانی به میزان همین تیم ها را انجام داده بودند و در صورت 48 تیمی شدن جام جهانی، ممکن بود مشکلاتی ایجاد گردد یا برنامه ریزی آنها برای فراهم کردن بعضی زیرساخت ها تغییر کند. با این حال یکی از زیرساخت های مهم برای برگزاری جام جهانی، راه اندازی مترو است که حالا قطری ها پیروز شده اند متروی خود را راه اندازی نمایند.

مترو دوحه که پیش از این با حضور جانی اینفانتینو، رئیس فیفا رونمایی شده بود، همزمان با برگزاری امیرکاپ قطر و توسط امیر این کشور افتتاح شد. مترویی که 37 ایستگاه دارد و اکنون از ساعت 8 تا 23 فعالیت می نماید. خط قرمز مترو دوحه، بزرگ ترین و طولانی ترین خط متروی این کشور خواهد بود که 18 ایستگاه دارد و از الوکره تا لوسیل را در 37 دقیقه طی می نماید. جهتی که جنوبی ترین و شمالی ترین استادیوم میزبان جام جهانی را به هم متصل می نماید.

قطری ها نکات جالبی را برای متروی شهری خود در نظر گرفته اند که منحصر به فرد است. 75 قطار در متروی این کشور فعالیت خواهند کرد که هر کدام 416 صندلی دارند، اما آن چیزی که این مترو رو خاص جلوه می دهد ایجاد بخش خانوادگی و VIP است. طبق گفته مسئول پروژه مترو دوحه، آنها بخش خانوادگی را در قطارها در نظر گرفته اند که این مسئله باعث تکریم صندلی خانواده می گردد و آنهایی که با خانواده قصد استفاده از متروی دوحه را داشته باشند، می توانند با حضور در صندلی مخصوص سفر خود را انجام دهند. واگن های عادی نیز میان زن و مرد مجزا نیست و نکته جالب توجه یکسان بودن قیمت بلیت برای واگن های عادی و VIP است.

سعی شده فضای داخل ایستگاه های متروی دوحه، علاوه بر مدرن بودن رنگ و بویی هم از تاریخ این کشور داشته باشد. از همین رو بخش هایی از فضای داخل ایستگاه ها به تابلوها و نقاشی های سنتی این کشور اختصاص پیدا نموده که در فضای داخلی قابل مشاهده است. با این حال مترو تنها وسیله نقلیه قطری ها برای جام جهانی نخواهد بود و علاوه بر تاکسی و اتوبوس شهری، قایق هایی حین برگزاری جام جهانی مسافران را در جهت ساحلی جابه جا خواهند کرد که استفاده از این تاکسی های آبی با کارت هواداری، رایگان خواهد بود. همچنین در شهر لوسیل که استادیوم افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی در آن واقع شده است، چهار خط تِرَم قرار گرفته که مسافران را از ایستگاه مترو تا فضای درون شهر و استادیوم جابه جا می نماید.

متروی دوحه تا جام جهانی فقط با سه خط قرمز، سبز و زرد به کار خود ادامه خواهد داد و سپس قرار است سه خط دیگر به این مترو تا سال 2030 اضافه گردد که تمام فضای این کشور کوچک با شش خط مترو، قابل دسترسی خواهد بود.

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 2995

به "اتصال جنوبی ترین و شمالی ترین استادیوم جام جهانی 2022 با راه اندازی متروی دوحه، بفرمایید بخش خانوادگی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال جنوبی ترین و شمالی ترین استادیوم جام جهانی 2022 با راه اندازی متروی دوحه، بفرمایید بخش خانوادگی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید