اختصاص 190میلیارد ریال اعتبار استانی به پروژه های میراث فرهنگی کرمانشاه

به گزارش راه ساری، رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کرمانشاه از اختصاص بیش از 190میلیارد ریال اعتبار استانی به پروژه های میراث فرهنگی این شهرستان اطلاع داد.

اختصاص 190میلیارد ریال اعتبار استانی به پروژه های میراث فرهنگی کرمانشاه

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کرمانشاه، فهیمه روشن گفت: در جلسه کمیته برنامه ریزی که اخیراً برگزار گردید، 20 میلیارد و 600 میلیون ریال برای پروژه های سطح شهرستان کرمانشاه به تصویب رسید.

او با اشاره به اختصاص 53 میلیارد و 600 میلیون ریال به حوزه گردشگری گفت: سرفصل جدیدی با عنوان ایجاد زیرساخت های توسعه گردشگری داخلی طراحی شده که اعتبار 53 میلیارد ریال به این بخش و 600 میلیون ریال به تبلیغات گردشگری اختصاص یافته است.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کرمانشاه همچنین از اختصاص 52 میلیارد ریال به حوزه صنایع دستی در شهرستان کرمانشاه اطلاع داد و اضافه کرد: 50 میلیارد ریال به ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی شهر کرمانشاه و دو میلیارد ریال نیز برای برگزاری دوره های آموزشی اختصاص یافته است.

او اعتبار اختصاص یافته به حوزه میراث فرهنگی را نیز 36 میلیارد ریال بیان کرد و اضافه کرد: از این اعتبار 20 میلیارد ریال به مجموعه فرهنگی تاریخی طاق بستان، 12 میلیارد ریال به بازار تاریخی، 2میلیارد ریال به تکیه معاون الملک و 2میلیارد ریال به مرمت اضطراری بناهای تاریخی شهرستان اختصاص یافته است.

روشن ادامه داد: 50 میلیارد ریال نیز به حوزه سرمایه گذاری اختصاص یافته است که به صورت یاری های فنی اعتباری به تأسیسات گردشگری یاری خواهد شد.

او گفت: این اعتبارات موجب تسریع اجرای پروژه ها و در ادامه شکوفایی اقتصاد، رونق فراوری و شکوفایی صنعت گردشگری کرمانشاه خواهد شد.

طاق بستان، تکیه معاون الملک، تکیه بیگلربیگی از شاخص ترین آثار تاریخی شهر کرمانشاه هستند.

استان کرمانشاه با دو میلیون نفر جمعیت دارای بیش از 4200 اثر شناسایی شده است که بیش از 2250 اثر آن به ثبت ملی رسیده است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4667

به "اختصاص 190میلیارد ریال اعتبار استانی به پروژه های میراث فرهنگی کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 190میلیارد ریال اعتبار استانی به پروژه های میراث فرهنگی کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید