استرداد لپ تاپ های اهدایی از نهاد ریاست جمهوری، سیستان و بلوچستان مقصد جدید تجهیزات

به گزارش راه ساری، 200 لپ تاپ اهدایی به نهاد ریاست جمهوری که در هفته گذشته خبرساز شده بود، با دستور وزیر ارتباطات برای تجهیز مدارس هوشمند به سیستان و بلوچستان ارسال می گردد.

استرداد لپ تاپ های اهدایی از نهاد ریاست جمهوری، سیستان و بلوچستان مقصد جدید تجهیزات

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، پس از انتشار خبر اهدای 200 لپ تاپ از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نهاد ریاست جمهوری، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ابتدای امر این موضوع را به یاد نیاورد ولی پس از انتشار مستندات به شرحاتی درباره آن پرداخت.

بر مبنای مستنداتی که در اختیار یکی از مراکز نظارتی نهاده شده بود، این خرید با توجیه صرفه جویی در کاغذ و چاپ و رویکرد سبز در توسعه پایدار انجام شد که با پیگیری و دستور سریع حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخشی از تجهیزات از یک شرکت خصوصی خریداری و بخش دیگر نیز به صورت نقدی از بازار تهیه شده بود.

یادآوری رسانه ها به وزیر با انتشار مستندات

وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره اهدای لپ تاپ به نهاد ریاست جمهوری گفته بود که این موضوع را به یاد نمی آورد. اما به محض انتشار این اظهارات، متن نامه و فاکتور خرید تجهیزات برای نهاد ریاست جمهوری به وسیله رسانه ها در معرض دید مردم نهاده شد و موجب شد تا آذری جهرمی درباره این موضوع، شرحاتی ارائه کرد.

جهرمی: من در آن بازه زمانی خارج از کشور بودم

وی در گفت وگویی زنده با مردم در شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت: این شرح را درباره موضوع اهدای تجهیزات به نهاد ریاست جمهوری به مردم می دهم که مدیر مربوطه در نهاد ریاست جمهوری طی نامه ای از شرکت همراه اول درخواست کرد تا با توجه به نوسازی خدمات رایانه ای نهاد ریاست جمهوری، همراه اول به صورت اسپانسری، تعدادی لپ تاپ را در اختیار این نهاد قرار دهد. مدیر همراه اول نیز در جواب نامه گفت آمادگی انجام این کار را دارد ولی از این دفتر می خواهد تا تأییدیه کار را از من به عنوان وزیر ارتباطات بگیرند.

وزیر ارتباطات گفت: چون در آن بازه زمانی من در خارج از کشور بودم، با دفتر من مکاتبات صورت گرفت و مدیر دفتر من هم نامه ای را برای انجام اقدامات لازم به همراه اول فرستاد، بر اساس، چارچوب های اداری، نامه اقدام لازم، معنی اش این است که خودتان عمل کنید ولی به این معنی نبوده که وزارت ارتباطات دستور یا درخواستی برای انجام کار داده است.

رسانه های مختلف، این اقدام وزیر از فراموشی چند ساعته تا شرح در اینستاگرام را مورد آنالیز قرار دادند و امروز هم آذری جهرمی با انتشار خبری در صفحه اینستاگرام از استرداد لپ تاپ های اهدایی از نهاد ریاست جمهوری اطلاع داد.

لپ تاپ های اهدایی مسترد شد

در این نامه که از طرف مدیر کل دفتر وزارتی خطاب به فرهنگ مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ارسال شد، آمده است :لازم است بودجه مسؤولیت های اجتماعی این شرکت در شرایط کنونی برای گره گشایی از کار مردم هزینه گردد در هر حال در چرخه این تصمیم اشتباهاتی اتفاق افتاده است هم به مسؤولان نهاد تذکر دادم و هم به دفترم این گونه اتفاقات نباید تکرار گردد.

بر اساس آنچه در این نامه آمده است، بنا شده تا این تجهیزات برای ایجاد مدارس هوشمند در سیستان و بلوچستان استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5488

به "استرداد لپ تاپ های اهدایی از نهاد ریاست جمهوری، سیستان و بلوچستان مقصد جدید تجهیزات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرداد لپ تاپ های اهدایی از نهاد ریاست جمهوری، سیستان و بلوچستان مقصد جدید تجهیزات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید