اظهارات معاون وزیر علوم درباره بیکاری فارغ التحصیلان پیغام نور و غیرانتفاعی ها

به گزارش راه ساری، معاون آموزشی وزیر علوم گفت: دانش آموختگان دانشگاه های غیرانتفاعی، پیغام نور، دولتی سطح پایین و دولتی سطح بالا به ترتیب بیشترین و کمترین سطح بیکاری را دارند.

اظهارات معاون وزیر علوم درباره بیکاری فارغ التحصیلان پیغام نور و غیرانتفاعی ها

به گزارش مهر، مجتبی شریعتی نیاسر با بیان این مطلب گفت: هر چه کالایی مرغوب تر باشد، مشتری بیشتری دارد. باور ما این است که کالای انسانی که دانشگاه های تراز اول ما فراوری می نمایند یا به عبارتی دانش آموختگان دانشگاه های مطرح، یقیناً در جامعه کمتر بیکار می مانند و این واقعیت است.

وی ادامه داد: برداشت ما این است که دانش آموختگان دانشگاه های غیرانتفاعی و پیغام نور میزان بیکاری بیشتری دارند. در این موضوع یک منطقی وجود دارد. طبعاً اگر خود شما هم بخواهید بروید از بازار کالایی را خریداری کنید، کالای مرغوب تر را خریداری می کنید.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه نمود: کالایی که دانشگاه های برتر ما ارائه می دهند، مرغوب تر است. فکر می کنم زمینه جذب برای آنها بیشتر فراهم باشد.

شریعتی نیاسر توضیح داد: البته من به عنوان مسئول حوزه آموزش دستگاه آموزش عالی کشور، انتظار دارم و امیدوارم تمام دانش آموختگان ما از کیفیت بالایی برخوردار باشند و در تمام ارکان جامعه از وجودشان استفاده گردد.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1493

به "اظهارات معاون وزیر علوم درباره بیکاری فارغ التحصیلان پیغام نور و غیرانتفاعی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات معاون وزیر علوم درباره بیکاری فارغ التحصیلان پیغام نور و غیرانتفاعی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید