افتتاح و راه اندازی دفتر بهبود و تجاری سازی صنایع دستی روستایی

به گزارش راه ساری، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از افتتاح و راه اندازی دفتر بهبود و تجاری سازی صنایع دستی روستایی اطلاع داد.

افتتاح و راه اندازی دفتر بهبود و تجاری سازی صنایع دستی روستایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان؛ جعفر جعفر صالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اصفهان با اشاره به اهمیت صنایع دستی روستائی و اشتغال در روستاها، یادآور شد: اصالت صنایع دستی و هنرهای سنتی ایرانی ریشه در روستاهایش دارد، صنایع دستی که جدای از زیبائی های ذاتی خود، جنبه کاربردی نیز داشته است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان همچنین به مسأله مهم بازاریابی و فروش این فراوریات اشاره نمود و هدف از راه اندازی این دفتر را رسیدگی به این مسأله اعلام داشت و آمادگی کامل این اداره کل را جهت حمایت از این دفتر خاطرنشان کرد.

در این نشست انصاری مدیرکل امور روستائی و عشایری استانداری اصفهان و گوهریان ریاست انجمن کارآفرینی استان، همچنین مدیرعامل انجمن احیاگران روستاهای ایران در سخنرانی های خود این نکته را یادآور شدند که باید به دلیل عدم مهاجرت بومی های روستاها، به فکر اشتغال هرچه بهتر و بیشتر در روستاها باشیم و یکی از بهترین راههای پیش رو آموزش و اشتغال در روستاهاست، اما این وظیفه بخش خصوصی و انجمن هاست که سعی در فروش کالاهای فراوری شده در روستاها داشته باشند.

در خاتمه این مراسم، افتتاحیه رسمی دفتر بهبود و تجاری سازی صنایع دستی روستائی در ساختمان پزشکان اصفهان با حضور حاضرین در جلسه صورت پذیرفت.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1667

به "افتتاح و راه اندازی دفتر بهبود و تجاری سازی صنایع دستی روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح و راه اندازی دفتر بهبود و تجاری سازی صنایع دستی روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید