امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیته امدادومعاونت علمی ریاست جمهوری

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، تفاهم نامه همکاری میان کمیته امداد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد و سید محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری امضا شد.

امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیته امدادومعاونت علمی ریاست جمهوری

عبدالملکی در مراسم امضای این تفاهم نامه با اشاره به فضای مثبت ایجاد شده میان معاونت علمی ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان با کمیته امداد، گفت: اقتصاد دانش بنیان برای احتیاج اصلی در جهت پیشرفت مالی کشور است.

وی با بیان اینکه حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان احتیاجمند اقدامات جدی در همه زمینه ها به ویژه توجه به تولیدات خرد و کلان با تکیه بر عنصر دانش، نوآوری و خلاقیت است، ادامه داد: کمیته امداد به عنوان نهادی فعال در فضای کسب وکار کشور، خود را موظف می داند برای استقرار اقتصاد دانش بنیان در کشور همکاری کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، تسهیل در ترویج و اطلاع رسانی کسب و کارهای نوین در حوزه دانش بنیان و خلاق را از مهمترین موارد تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و اعلام کرد: اجرای این تفاهم نامه پیش از امضای دو طرف شروع شده و امیدواریم گام مهمی برای اشتراک توانمندی ها کمیته امداد و شرکت های دانش بنیان و قدمی مثبت در راه ایجاد اشتغال در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته باشد.

در این مراسم همچنین سید محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با تشریح اهداف این تفاهم نامه گفت: کمیته امداد برای ارائه خدمات در مناطق محروم، توانمندی ها و احتیاجمندی هایی دارد که امکان استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان را ضروری می نماید.

وی اضافه نمود: برنامه ها و تجربیات کمیته امداد در توانمندسازی مردم در مناطق محروم و شناخت این نهاد از توان و ظرفیت هر منطقه در حوزه های اشتغال و خودکفایی می تواند به شرکت های دانش بنیان برای فعالیت در این مناطق یاری کند.

دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی ریاست جمهوری، اشتغال زایی در مناطق کمتر توسعه یافته را هدف مشترک کمیته امداد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و گفت: شرکت های دانش بنیان و خلاق برای اثرگذاری بیشتر در اقتصاد کشور احتیاجمند فرصت های جدیدی هستند که این فرصت ها به بهترین شکل در کمیته امداد فراهم شده است.

نیری اضافه نمود: هدف گذاری ما برای یک برنامه سه ساله، حضور و مشارکت هزار شرکت دانش بنیان با حمایت کمیته امداد در مناطق محروم است.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1357

به "امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیته امدادومعاونت علمی ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیته امدادومعاونت علمی ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید