امضای تفاهم نامه 115 میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی در حوزه فناورانه انرژی، دامداری و کشاورزی

به گزارش راه ساری، تفاهم نامه همکاری فناورانه در راستای حمایت از تولید داخلی در حوزه های انرژی، دامداری و کشاورزی صبح امروز بین ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی امضا شد

امضای تفاهم نامه 115 میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی در حوزه فناورانه انرژی، دامداری و کشاورزی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، تفاهم نامه همکاری فناورانه در راستای حمایت از تولید داخلی در حوزه های انرژی، دامداری و کشاورزی صبح امروز بین ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی امضا شد.

در این مراسم که در محل ستاد اجرایی فرمان امام برگزار گشت، محمد مخبر با اشاره به جایگاه تولید گفت: در راهبرد های اقتصادی بحث های متعددی وجود دارد و برخی معتقدند اشتغال زایی باید محور باشد، برخی ایجاد ثبات اقتصادی و کنترل تورم را محور می دانند، اما حقیقتاً آنچه همه این موارد را پوشش می دهد و در شرایط فعلی تنها نسخه نجات کشور است تولید است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی در این ستاد افزود: بهره وری ما از طریق بهره مندی از نیرو های جهادی و دلسوز و متدین و با اعتماد به نفس، بسیار بالاست.

مخبر افزود: روزانه حداقل 100 طرح تولیدی کوچک و خانگی با مدیریت مردم و دارایی مردم ایجاد می شود و حداقل 300 شغل روزانه در کشور تولید می کنیم

رئیس ستاد اجرایی فرمان با اشاره به امضای تفاهم نامه جدید گفت: امروز تفاهم نامه ای با جهاد دانشگاهی به ارزش حدودی 115 میلیارد تومان امضا می کنیم که البته این شروع تولید یک محصولی است که بعد ها وقتی به تولید انبوه و بازار می رسد قطعاً عدد و رقم هایش تفاوت خواهد کرد.

وی افزود: طراحی یک مجموعه پمپ درون چاه نفت که نزدیک 162 هزار دلار قیمت دارد و ساخت یک دستگاه دکل تعمیراتی هزار اسب بخاری که با سرمایه گذاری 9 میلیون دلاری انجام می شود، ازجمله مفاد این تفاهم نامه است.

مخبر افزود: عمده چاه های نفت ما به نیمه دوم عمرشان نزدیک می شوند و لذا به این پمپ ها و دکل تعمیراتی نیازمندند و لازمه حفظ یا افزایش تولید است.

مخبر با اشاره به سرمایه گذاری 2 میلیاردی برای انتخاب 5 هزار جنین گاو ممتاز بر اساس این تفاهم نامه افزود: ریسک همه این سرمایه گذاری ها برای ایجاد رونق تولید در کشور را پذیرفته ایم و اگر دوستانمان در جهاد دانشگاهی پیروز شدند پیروزیتش برای آنهاست و اگر ضرر کردند ضررش برای ماست.

در ادامه این نشست حمیدرضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه به دنبال تجاری سازی فناوری های های تک هستیم و به این منظور تصمیم گرفتیم همکاری مان با ستاد اجرایی فرمان امام توسعه پیدا کند گفت: ما در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در حوزه های بالادستی، میان دستی و پایین دستی پروژه هایی را خواهیم داشت و در حوزه انرژی و نیروگاهی و مخابرات و فناوری اطلاعات همکاری خواهیم داشت.

وی افزود: در حوزه پزشکی هم بحث سلامت و هم درمان است و در حوزه کشاورزی در حوزه تکنولوژی های هوشمند سازی کشاورزی باید به سمت گلخانه ها و هوشمند سازی کشاورزی که برای کشور ما مهم است برویم.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به بخش دام و اصلاح نژاد دام و طیور در تفاهم نامه با ستاد اجرایی فرمان امام گفت: در تفاهم نامه دیده شده که با اجرای این مجموعه پروژه ها بتوانیم دو شرکت بزرگ را پایه گذاری کنیم که در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی فعالیت کنند و هم خودشان تحقیقات کنند و هم خود محصول داشته باشند.

رئیس جهاد دانشگاهی در انتها تأکید کرد: از توجه ستاد اجرای فرمان امام به جهاد دانشگاهی تشکر می کنیم و قول می دهیم این حسن نظر را با انجام کار خوب جبران کنیم و این فعالیت ها را توسعه دهیم و گام های بزرگی را در خدمت و پیشرفت جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

huseynvahedi.ir: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 5485

به "امضای تفاهم نامه 115 میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی در حوزه فناورانه انرژی، دامداری و کشاورزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه 115 میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام و جهاد دانشگاهی در حوزه فناورانه انرژی، دامداری و کشاورزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید