اگر همسرتان افسردگی دارد، حتما بخوانید

به گزارش راه ساری، درست است که در چنین شرایطی همسر شما به احتمال زیاد پرخاشگری هم کند، اما در این روزها است که به عشق شما تشنه است. نیازی نیست شاخ غول را بشکنید، فقط کافی است با زبانی با آن ها صحبت کنید که مطابق میلشان است.

اگر همسرتان افسردگی دارد، حتما بخوانید

خبرنگاران | افسردگی ظواهر متفاوتی دارد. ممکن است یک روز شاد باشید و فردای آن روز کاملا غمگین باشید. آشفتگی و ناامیدی هم که دو همراه اجتناب ناپذیر افسردگی است. افراد افسرده معمولا دیگران را هم افسرده می نمایند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از هافینگتن پست، همگام با پیشرفت تکنولوژی و توسعه شبکه اجتماعی، انسان ها تنهاتر می شوند. البته نمی توان همه تقصیر را گردن شبکه های اجتماعی و تفریحات مشابه انداخت، زیرا عوامل مالی نیز با این مسئله مرتبط است. از بعدی دیگر نیز می توان به مسئله افسردگی نگاه کرد. در شرایطی شخص تنها است و از افسردگی اش فقط خودش رنج می برد، اما گاهی اوقات نیز ممکن است که شخص ازدواج نموده باشد و سپس افسردگی به سراغ او رفته باشد.

در چنین شرایطی همسر می تواند یک همراه مطمئن باشد و کارهایی را انجام دهد تا اوضاع او بهتر گردد.

عشق غیرشرطی را به آن ها نشان دهید

عشق قدرتی بزرگ و ناشناخته دارد که می تواند مرهمی بر بسیاری از دردها باشد. اگر اوضاع روحی همسر شما خوب نیست به او عشق بیشتری نشان دهید. درست است که در چنین شرایطی همسر شما به احتمال زیاد پرخاشگری هم کند، اما در این روزها است که به عشق شما تشنه است. احتیاجی نیست شاخ غول را بشکنید، فقط کافی است با زبانی با آن ها صحبت کنید که مطابق میلشان است. به آن ها نشان دهید که عشق شرطی نیست؛ بدین ترتیب که حتی اگر جواب شما را هم نداد باز هم عشق خود را به او نشان دهید.

تحت هر شرایطی از او حمایت کنید

افسردگی زیبا نیست و در حقیقت خیلی هم بدقیافه است. به همین علت است که آن ها در بدترین شرایط روحی خود به حمایت همه جانبه شما احتیاجمند هستند. یکی از نمودهای افسردگی این است که همسر شما می خواهد شما را پس زند، بنابراین شما باید مطلع باشید و در این شرایط هم دست از حمایت برندارید.

بدانید که چه زمانی باید به آن ها فضا دهید

گاهی اوقات همسر شما به شما می گوید که می خواهد کمی تنها باشد، اما منظورش این است که به تو احتیاج دارم، و گاهی هم می گوید فضا می خواهد و منظورش نیز این است که واقعا می خواهد تنها باشد. اگر این درخواست را از همسرتان شنیدید دست های او را در دست بگیرید و از او بپرسید که آیا واقعا فضا می خواهد یا به شما احتیاج دارد؟ به عبارت بهتر شما باید قلق همسر خودتان را بدانید تا به خواسته اصلی او پاسخ دهید.

بدانید واقعا چه می خواهند

با همسرتان صحبت کنید و از آن ها بپرسید که چه می خواهند؛ به همین سادگی، فقط کافی است بپرسید: الان به چه چیزی احتیاج داری؟ و سپس آن را برای او فراهم کنید. شاید دلشان یک سریال تلویزیونی بخواهد یا اصلا بخواهند کمی قدم بزنند. همواره هم احتیاجی نیست از او بپرسید، گاهی اوقات غذای محبوبشان را برای او تهیه کنید بگویید: این مال تو است.

فضا را حفظ کنید

همسر شما روزهای بی روحی را می گذراند و به خوبی نمی تواند ارتباط برقرار کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آن فضا را حفظ کنید. شما با اشتیاق فضایی خاص را به آن ها اختصاص دهید تا بدانند که وارد جایی امن شده اند. مهم تر از آن این است که آن فضا را حفظ کنید. برای این کار بگویید: می دانم که روز خیلی سختی را پیش رو داری و می خواهم بدانی که این فضا را فقط و فقط برای تو حفظ می کنم. تا هر میزان که بخواهی اینجا کنار تو می مانم.

طرحی عملی ارائه دهید

این مرحله از همه مهم تر است. در یک روز خوب که هر دو شاد و آرام هستید، کنار همسر خود بنشینید و با حرف او بزنید. بحث را به این مسئله بکشانید که بهتر است برای روزهای بی روح زندگی یک طرح عملی طراحی کنید. این کار باید با مشارکت هردوی شما انجام گردد. این سوال را بپرسید: در آن روزها چه کارهایی را دوست داری انجام دهی تا حالت بهتر گردد؟

شما به عنوان همسر یک شخص افسرده می توانید دو رویکرد مختلف داشته باشید: با بی تفاوتی او را به حال خود رها کنید و در نهایت نیز به رابطه شما لطمه وارد خواهد شد و یا به صورت فعال کوشش کنید که حال روحی همسرتان بهتر گردد. با انجام این شش مرحله و به ویژه تهیه یک برنامه مخصوص می توانید به همسر خود یاری شایانی کنید. مثلا من به همسرم گفتم که ورزش یوگا مرا در آن روزهای بی رنگ و روح آرام می نماید. همین برنامه از پیش مشخص شده یاری کرد تا در روزهای افسرده زندگی سریع تر بهبود یابم.

حرف آخر اینکه کلید اصلیِ افسردگی برقراری ارتباط است. به همسرتان نشان دهید که عشق شما مشروط به انجام کاری نیست و تحت هر شرایطی از او حمایت خواهید کرد. به او اطمینان خاطر دهید که همواره در کنار او هستید و خانه فضایی رویایی بر او است. شاید باورتان نگردد، ولی همین کارهای کوچک برای همسرتان معجزه می نماید. در روزهای سخت کنار همسرتان باشید.

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1401 بروزرسانی: 1 شهریور 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 14648

به "اگر همسرتان افسردگی دارد، حتما بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر همسرتان افسردگی دارد، حتما بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید