باید آموزش های شهروندی به وسیله هنر در دستورکار قرار گیرد

به گزارش راه ساری، شهر: تهران در مقایسه با سایر کلانشهرها باید با هنر و هنرمندان شهری بیشتر آشتی کند.

باید آموزش های شهروندی به وسیله هنر در دستورکار قرار گیرد

به گزارش شهر، حامد مظاهریان، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در حاشیه بازدید از نمایشگاه تهران از منظر هنرمندان، با بیان اینکه تهران شهر بزرگی با شاخصه های یک شهر ایرانی است، اضافه کرد: تهران در کنار این ویژگی ها، شهر باصفایی نیز هست. به نظر می رسد که تهران در مقایسه با کلانشهرهایی که در منطقه و در سطح دنیا وجود دارند باید آشتی بیشتری با هنر و هنرمندان شهر داشته باشد. تهران در مقایسه با رقبای منطقه ای خود، فرصت بسیاری برای توسعه این امر داشته است.

او در ادامه اضافه کرد: هدف این نمایشگاه که به همت مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار شده است، نشان دادن دیدگاه های مختلف هنرمندان درباره موضوعات مختلف شهر تهران است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در فرهنگ ایرانی، ارتباط تصویری بسیار موثرتر از رفتارها و گفتارهای مسئولان عمل می نماید، شرح داد: باید این فرصت را مغتنم شمرد و از برگزاری چنین نمایشگاه ها حمایت کرد و به سمت افزایش نمادین هنر در شهر گام برداشت.

مظاهریان در خاتمه گفت: تجربه های شخصی بنده نشان می دهد زمانی که موضوع یا فرهنگ سازی را با زبان هنر به شهروندان انتقال می دهید، شهروند بیشتر آن موضوع را به یاد می سپارد و به آن آموزش ها عمل می نمایند. باید به عنوان یک دستورکار جدی بکارگیری زبان هنر را در آموزش های شهروندی به اقشار مختلف جامعه مدنظر قرار داد.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12800

به "باید آموزش های شهروندی به وسیله هنر در دستورکار قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید آموزش های شهروندی به وسیله هنر در دستورکار قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید