برگزاری همایش علل مرگ ومیر نوزادی در شهرستان گیلانغرب

به گزارش راه ساری، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کرمانشاه گفت: شاخص مرگ ومیر نوزادان یکی از شاخص های مهم بهداشتی به شمار می رود که بهبود آن نشان از فرایند مطلوب ارائه خدمات بهداشتی در مراکز وخانه های بهداشت است.

برگزاری همایش علل مرگ ومیر نوزادی در شهرستان گیلانغرب

به گزارش خبرنگار ، جهانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کرمانشاه گفت: شاخص مرگ ومیر نوزادان یکی از شاخص های مهم بهداشتی به شمار می رود که بهبود آن نشان از فرایند مطلوب ارائه خدمات بهداشتی در مراکز وخانه های بهداشت است.

او گفت: در این مراکز باید خدمات لازم و مراقبت های دوران بارداری ،زایمان و پس از زایمان با دقت و توجه بیشتری ارائه گردد.

جمشید پور مدیر گروه سلامت خانواده استان کرمانشاه گفت: کاهش نرخ مرگ ومیر نوزادی یکی از شاخص های مهم بهداشت و رفاه اجتماعی است .

او اضافه نمود: به منظور کاهش مرگ و میر بچه ها و نوزادان برنامه هایی شامل حساس سازی پزشکان نسبت به علائم خطر بچه ها و نوزادان، برگزاری جلسات آموزشی برای مادران باردار در مورد مصرف صحیح مکمل ها و برگزاری کلاس آموزشی به منظور کاهش مرگ ومیر نوزادان توسط واحد سلامت خانواده اجرا شده است.

وکیلی فوکال پوینت برنامه نوزادان استان کرمانشاه گفت:نقش همکاران حوزه درمان در مورد نحوه احیاء نوزاد در شرایط بحرانی بسیار حائز اهمیت است.

او گفت: برای کاهش مرگ ومیر نوزادان ارتقاء خدمات اولیه بهداشتی و ارائه آموزش های لازم در این خصوص به همکاران و همچنین مادران باردار بسیار لازم است.

لازم به ذکر است کاظمی مسئول دفتر مامایی معاونت درمان دانشگاه نیز در این همایش با ارائه گزارشی ، در مورد شاخص های مربوط به مرگ و میر نوزادان در شهرستان و مقایسه این شاخصها با آمار استان مطالبی بیان نمود.

انتهای پیغام/ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7547

به "برگزاری همایش علل مرگ ومیر نوزادی در شهرستان گیلانغرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش علل مرگ ومیر نوزادی در شهرستان گیلانغرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید