تاکید حاضران در نشست وین بر تدوام تعهدشان به حفظ برجام

به گزارش راه ساری، شرکت کنندگان در نشست فوق العاده کمیسیون مشترک برجام در وین ضمن تاکید بر تدوام تعهدشان به حفظ برجام توافق کردند که نشست کمیسیون در سطح وزرای خارجه در آینده نزدیک برگزار گردد.

تاکید حاضران در نشست وین بر تدوام تعهدشان به حفظ برجام

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، نشست فوق العاده کمیسیون مشترک برجام با حضور نمایندگان ایران و گروه 1+4 و نماینده اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) در وین برگزار گردید. حاضران در این نشست بیانیه ای را به توضیح زیر صادر کردند.

نشست فوق العاده کمیسیون مشترک برجام در تاریخ 6 مردادماه 1398 به درخواست فرانسه، آلمان و انگلیس و جمهوری اسلامی ایران در شهر وین اتریش برگزار گردید. این نشست به منظور بحث در مورد ضرورت اجرای کامل و موثر برجام در تمام جوانب آن برگزار گردید.

کمیسیون مشترک به ریاست خانم هلگا اشمید به نیابت از خانم فدریکا موگرینی، نماینده عالی اتحادیه اروپا، و باحضور اعضای E3+2 (شامل چین، فرانسه، آلمان، روسیه و انگلیس) و ایران در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزرای خارجه برگزار گردید.

براساس مفاد برجام، کمیسیون مشترک مسئولیت نظارت بر اجرای توافق هسته ای را برعهده دارد.

شرکت کنندگان بر تدوام تعهدشان به حفظ برجام تاکید کردند. آنها یادآوری کردند که تعهدات هسته ای و برطرف تحریم ها دو بخش اساسی توافق هستند. همچنین بر مفاد تعهدات مندرج در بیانیه های رئیس متعاقب نشست های قبلی کمیسیون مشترک تاکید مجدد داشتند؛ و به طور خاص تداوم گفتگوها در سطح کارشناسی در مورد موضوعات مرتبط با برطرف تحریم ها و موضوعات هسته ای مورد تاکید مجدد نهاده شد.

شرکت کنندگان بر حمایت قاطع و مسئولیت جمعی اعضا برای تداوم پروژه های هسته ای (به طور خاص پروژه اراک و فردو) که بخشی اصلی از برجام به منظور حصول اطمینان از ماهیت کاملاً صلح آمیز برنامه هسته ای ایران است، تاکید داشتند.

برگزاری نشست کمیسیون مشترک در سطح وزرای خارجه در آینده نزدیک مورد توافق واقع شد.

مجله زیتوا: مجله زیتوا | مجله خبری ایران و جهان پیرامون

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4021

به "تاکید حاضران در نشست وین بر تدوام تعهدشان به حفظ برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید حاضران در نشست وین بر تدوام تعهدشان به حفظ برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید