ترافیک سنگین در تهران-کرج، اعلام محدودیت تردد تا جمعه

به گزارش راه ساری، به گزارش خبرنگاران، شرایط ترافیکی محورهای برون شهری نشان می دهد در استان تهران محورهای تهران - فشم، فشم - تهران، پاکدشت - شریف آباد، دماوند-گیلاوند و شهریار - تهران (چیتگر - باغستان) ترافیک نیمه سنگین و قم - تهران عوارضی با ترافیک سنگین روبرو است.

ترافیک سنگین در تهران-کرج، اعلام محدودیت تردد تا جمعه

در استان مازندران محورهای ساری - قائمشهر و بابل - قائمشهر با ترافیک نیمه سنگین و پلور - گزنک راهبندان گزارش شده است. در استان البرز هم آزادراه کرج - قزوین (پل هشتگرد)، آزادراه کرج - قزوین(ترمینال کلانتری)، کرج-چالوس(سد کرج)، آزادراه قزوین-کرج(ترمینال کلانتری)، آزادراه تهران - کرج کیلومتر25، آزادراه کرج - تهران پل کلاک، آزادراه قزوین - کرج (گلشهر) و کرج-چالوس(کندوان) ترافیک نیمه سنگین و آزادراه تهران - کرج پل کلاک ترافیک سنگین است.

کاهش 4.7 درصدی تردد در 24 ساعت گذشته

بر اساس اطلاعات دوربین های نظارت تصویری و سامانه های هوشمند تردد شمار بر خط در حال حاضر به استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در این گزارش، بقیه محورهای مواصلاتی باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

کل تردد ثبت شده در شبانه روز گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 1518 ترددشمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل 4.7 درصد کاهش را نشان می دهد؛ در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 19 درصد، اوج تردد بین ساعات 18 الی 19 و کمترین تردد بین ساعات 4 الی 5 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می توانند ساعات مناسب تری را برای سفر انتخاب کنند.

پرترددترین جاده های کشور در 24 ساعت گذشته

آزادراه تهران-کرج، آزادراه کرج-تهران، آزادراه کرج-قزوین، آزادراه قزوین-کرج، آزادراه ساوه- تهران، آزادراه تهران-ساوه، محور تهران-شهریار، محور شهریار-تهران، آزادراه تهران-قم و آزادراه قم-تهران در 24 ساعت گذشته بیشترین ترافیک داشته اند.

اعمال محدودیت های ترافیکی از فردا تا جمعه 23 مردادماه

تردد موتور سیکلت از ساعت 12 روز سه شنبه 20 مرداد 94 الی ساعت 24 روز جمعه 23 مرداد 94 ز محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام مأموریت های ضروری در جهت مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 19 تا 24 روز سه شنبه مورخ 20 مرداد 94 از میدان امیرکبیر کرج تا دهانه شمالی تونل کندوان در استان البرز به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 14:30 روز جمعه مورخ 233 مرداد 94 تا ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 24 مرداد 94 از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 18 روز جمعه مورخ 23 مرداد تا ساعت 2 بامداد روز شنبه مورخ 24 مرداد از 15 کیلومتری جنوب مرزن آباد (دزدبن) به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

در محور کندوان تردد انواع تریلر و کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس ممنوع است.

در محور هراز تردد همه تریلرها تا اطلاع بعدی ممنوع است همینطور تردد همه کامیون ها و کامیونت ها از ساعت 6 الی 24 روزهای سه شنبه، چهارشنبه و جمعه ممنوع است.

در محور فیروزکوه تردد همه تریلرها از ساعت 6 تا 24 روزهای سه شنبه، چهارشنبه و جمعه پیش رو از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع است.

در محور اردبیل- آستارا و بالعکس تردد همه کامیون ها و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 6 الی 24 روز جمعه مورخ 23 مرداد از اردبیل به آستارا و بالعکس ممنوع است.

ممنوعیت تردد به تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه

در محور کرمان ـ راین ـ حسین آباد ـ جیرفت (ساردوئیه ـ جیرفت)، واقع در استان کرمان به دلیل مداخله با ترافیک شهری و تردد در جاذبه های گردشگری و عبور 23 کیلومتری از جهت فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده های نفتی ممنوع و جهت جایگزین محور ترانزیت کرمان ـ دهبکری ـ جیرفت معرفی می شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین (باند جنوبی) مقطع واقع در استان البرز تا 24 شهریور روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 9 الی 15 به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و رو ز 20 مرداد به دلیل اجرای عملیات درز گیری و روکش آسفالت، حدفاصل پل حصارک تا تیر 200 تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین (باند شمالی) مقطع واقع در استان البرز تا 24 شهریور روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 23:30 تا 4:30 به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و روز 20 مرداد به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل تیر 200 تا پل حصارک تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

آزادراه تهران ـ قم تا روز 31 شهریور ماه 94 روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد از ظهر روز سه شنبه به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی حدفاصل پل نعلبندان تا عوارضی تهران، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می شود.

آزادراه تهران ـ قم از مورخ 13 تیر تا 20 شهریور ماه 94 روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت 9 الی 16 به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد ازظهر روز سه شنبه، ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می شود.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده ای

در محور خرم آباد - نورآباد واقع در استان لرستان روز 19 مرداد ساعت 9 الی 14 به دلیل اجرای عملیات ریزش برداری و انفجار حدفاصل کیلومتر 52 تا 53 تردد ممنوع است و به علت زمان کوتاه عملیات محور فاقد جهت جایگزین است.

در محور هراز تونل جدید گردنه امامزاده هاشم واقع در استان های تهران و مازندران از پنجم مهر تا 30 مهرماه 94 به دلیل اجرای عملیات کارگاهی و ایمن سازی تونل مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می شود.

محور میانه-زنجان واقع در استان آذربایجان شرقی تا 29 شهریور 94 ساعت 7 الی 20:20 به دلیل اجرای عملیات سرامیک دیواره تونل حدفاصل کیلومتر 10 تا 11 مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر تونل انجام می شود.

محور تبریز-بستان آباد محور قدیم ترانزیت، واقع در استان آذربایجان شرقی، روز 25 مردادماه 94 ساعت 11 الی 16 به دلیل اجرای عملیات احداث پل عابر پیاده درمحدوده روستای یوسف آباد حدفاصل پلیس راه تبریز-میانه تا تقاطع بستان آباد مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از آزادراه تبریز-زنجان (حدفاصل عوارضی تبریز تا عوارضی بستان آباد) انجام می شود.

بزرگراه تهران ـ فیروزکوه واقع در استان تهران روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد از ظهر روز سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می شود.

محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 8 الی 18 به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، بعد از ظهر روز سه شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور (یک سوم جهت) همزمان با اجرای عملیات، انجام می شود.

محور کرج - چالوس (کندوان) واقع در استان های البرز و مازندران تا 20 شهریور 94 روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته از ساعت 7 تا 17 به غیر از روزهای چهار شنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر کبیر تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می شود.

همچنین در همین محور (کندوان) روزهای شنبه تا سه شنبه هر هفته شب ها از ساعت 24 الی 15 به غیر از روزهای چهار شنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و همچنین روز 20 مرداد، به دلیل اجرای عملیات بهسازی سیستم های روشنایی و تهویه و ایمن سازی تونل کندوان، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط از کنار گذر تونل انجام می شود.

در محور مشهد-فریمان واقع در استان خراسان رضوی تا روز 7 شهریور 94 از ساعت 7 الی 19 به دلیل اجرای عملیات مرمت رویه و اجرای آسفالت حفاظتی حدفاصل کیلومتر 0 تا20 تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می شود.

مسافران می توانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها و خلاصه آخرین شرایط جاده ها، عدد 141 را به شماره 1000141 پیامک کنند.

در طرح سفرهای تابستانی تردد در جاده های کشور افزایش یافته است؛ رانندگان با رعایت اصول ایمنی، سفری مطمئن خواهند داشت؛ مدت زمان تردد در جاده ها از مبدأ تا رسیدن به مقصد هم بخشی از سفر است، بهتر است مسافران از این زمان هم برای بهره مندی سفر خود استفاده کنند و فقط به رسیدن به مقصد نیندیشند.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8005

به "ترافیک سنگین در تهران-کرج، اعلام محدودیت تردد تا جمعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترافیک سنگین در تهران-کرج، اعلام محدودیت تردد تا جمعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید