تست برق مراکز حساس تهران مثبت شد

به گزارش راه ساری، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از برگزاری نهمین رزمایش کنترل آماده به کار مولدهای برق اضطراری اطلاع داد و گفت: خوشبختانه پس از قطع برق مراکز مورد نظر مولدهای برق اضطراری وارد مدار و پس از یک ساعت نیز از مدار خارج و مراکز مذکور به برق شهر متصل شدند.

تست برق مراکز حساس تهران مثبت شد

به گزارش خبرنگاران، حاجی رضا تیموری امروز در نهمین رزمایش کنترل آماده به کار مولدهای برق اضطراری هدف از برگزاری این رزمایش را ایجاد آمادگی لازم در مراکز حیاتی، حساس و مهم در شهرستان های تحت پوشش به منظور مقابله با بحران های احتمالی در شرایطی همچون مخاطرات طبیعی و حملات دشمن دانست و اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی به عمل آمده در نهمین رزمایش سراسری کنترل آماده بکاری مولدهای برق اضطراری، مقرر شد برق پنج مرکز در شهرهای استان تهران قطع گردد تا آمادگی این مراکز برای مقابله با شرایط بحرانی مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد.

وی اضافه نمود: پس از شروع رزمایش با رمز یا رسول الله از سوی ستاد فرماندهی در شرکت توانیر، برق چهار مرکز از پنج مرکز مورد نظر قطع شد و یک مرکز هم به سبب آنکه ژنراتور موجود در محل پاسخگویی بار مصرفی نبود، عملیات قطع برق در آن انجام نشد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با اشاره به استقرار اکیپ های عملیاتی در محل های مورد نظر به منظور ارزیابی زمان ورود و خروج مولدهای اضطراری، توضیح داد: خوشبختانه پس از قطع برق مراکز مورد نظر مولدهای برق اضطراری وارد مدار و پس از یک ساعت نیز از مدار خارج و مراکز مذکور به برق شهر متصل شدند.

به گفته تیموری انرژی برق بخش مهمی از چرخه اقتصاد کشور به شمار می رود و آرامش و امنیت جامعه در گروی وجود آن است؛ بنابراین تمام کوشش همکارانم در این شرکت تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان است تا بتوانند آسایش و آرامش را برای جامعه فراهم نمایند. لیکن به منظور رویارویی با شرایط بحرانی به مشترکانی که دارای حساسیت های خاص هستند توصیه می گردد نسبت به تامین مولدهای برق اضطراری اقدام نمایند.

طبق اعلام شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، وی، با تاکید بر ضرورت توجه به پدافند غیر عامل گفت: توجه به استفاده از انرژی پاک، افزایش تاب آوری شبکه های برق، توجه به احداث زیر ساخت های استان، آموزش پدافند غیر عامل به همکاران، افزایش آمادگی در برابر سوانح، دفاع از امنیت شهروندان، مقاوم سازی زیر ساخت های شبکه برق، توجه به اهمیت صندلی انرژی الکتریکی در هنگام مقابله با بحران و احیای شبکه برق رسانی، کاهش آسیب پذیری و بهینه سازی تاسیسات شبکه های برق، مهمترین دستاوردهای اجرای مانور پدافند غیر عامل هستند.

به گزارش خبرنگاران، در تقویم رسمی کشور از 5 تا 12 آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده و شعار ششمین روز از این هفته که در آن رزمایش کنترل آماده بکاری مولدهای برق اضطراری برگزار گردید، پدافند شهری، زیر ساخت های ایمن و شهرهای امن است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کانادا: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12316

به "تست برق مراکز حساس تهران مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست برق مراکز حساس تهران مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید