تسریع در تکمیل محور مواصلاتی مثلث گردشگری در منطقه مرکزی ایران در سال 99

به گزارش راه ساری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به همراه وزیر راه و شهرسازی برای افتتاح چند طرح عمرانی و بازدید از محورهای مواصلاتی و گردشگری اصفهان به این استان سفر کرد.

تسریع در تکمیل محور مواصلاتی مثلث گردشگری در منطقه مرکزی ایران در سال 99

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان اصفهان، محمدباقر نوبخت روز آدینه 6 تیرماه در بازدید از این محور که با حضور استاندار و مقامات استانی همراه بود، گفت: اصفهان با توجه به اینکه در محور مرکزی ایران واقع شده به نوعی محور مواصلاتی انواع گونه های سفر در این منطقه به شمار می رود. به نحوی که آمارها نشان می دهد، روزانه بیش از 600 هزار خودرو از جاده های مواصلاتی این استان به منظور سفر به شهرستان ها و 10 استان مجاور تردد می نمایند.

او اضافه کرد: با توجه به راه اندازی این طرح ها و ادامه عملیات تکمیلی پس از تأمین اعتبار، ظرفیت تردد خودروها به ویژه گردشگران به استان به بیش از 680 هزار خودرو در روز افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تأکید کرد: در امسال کوشش می کنیم با تخصیص اعتبار لازم، به جامانده طرح احداث خطوط ریلی ویژه اتصال سه استان اصفهان، فارس و یزد (مثلث گردشگری) به انتها برسد.

او گفت: در حال حاضر، خطوط ریلی اصفهان به شیراز و اصفهان به یزد در حال فعالیت است، لذا کوشش می کنیم تا با تخصیص اعتبار ویژه راه اندازی خط راه آهن شیراز به یزد، ضلع سوم خط ریلی مثلث گردشگری مرکزی ایران نیز راه اندازی گردد، از این طریق گردشگری در فلات مرکزی ایران به وسیله خطوط ریلی رونق بیشتری پیدا می نماید.

ویزارو: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

سلو بلاگ: محفلی برای هم اندیشی

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 10196

به "تسریع در تکمیل محور مواصلاتی مثلث گردشگری در منطقه مرکزی ایران در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسریع در تکمیل محور مواصلاتی مثلث گردشگری در منطقه مرکزی ایران در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید