تهران تعطیل می گردد؟!

به گزارش راه ساری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه تعطیلی دو هفته ای تهران در حد پیشنهاد باقی مانده است گفت: تا فرهنگ رعایت پروتکل های بهداشتی نهادینه نشود، تاثیر تعطیلات موقتی خواهد بود.

تهران تعطیل می گردد؟!

به گزارش خبرنگاران، همایون سامه یح نجف آبادی در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره طرح نمایندگان مجلس یازدهم برای تعطیلی دو هفته ای تهران گفت: 30 نفر نماینده تهران پیشنهاد تعطیلی پایتخت را به مدت دو هفته ارائه دادند؛ اما در مورد این مسئله، دیگر نمایندگان نظری نداده اند و تا به این لحظه در این خصوص در کمیسیون بهداشت بحثی صورت نگرفته است.

وی اضافه نمود: کمیسیون بهداشت همیشه در جریان برنامه های وزارت بهداشت بوده و در این راستا جلسات متعددی با وزیر بهداشت و همکارانشان برگزار نموده است. بنابراین بیشترین بحث در کمیسیون بهداشت مجلس، کرونا و تبعات آن برای جامعه است . این طرح همچنان در حد یک پیشنهاد باقی مانده است ولی به نظر شخصی خودم تا زمانی که فرهنگ مردم به سوی رعایت پروتکل ها به صورت همگانی راهنمایی نگردد، این تعطیلی ها تنها تاثیرات موقتی در تعداد مبتلایان و فوتی ها خواهند داشت. این تجربه را در تعطیلی فروردین ماه داشتیم به طوریکه تعداد فوتی ها به 30 نفر رسید ولی پس ازآن دوباره فرایند افزایشی پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه در ستاد ملی کرونا هیچ نماینده مجلسی حضور ندارد گفت: مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون بهداشت نامه ای را به وسیله جناب قالیباف به ستاد ملی کرونا برای حضور حداقل دو نماینده از کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در این ستاد ارسال کردند اما تا این لحظه پاسخی از جانب ستاد ملی مبارزه با کرونا دریافت نشده است.

نجف آبادی در مورد نرخ جریمه ها و تاثیر آن در رعایت پروتکل ها توسط مردم گفت: شنیده ام در صورت عدم استفاده از ماسک در مکان های عمومی افراد 50 هزار تومان جریمه خواهند شد و برای ورود به شهرهای قرنطینه شده رانندگان باید مبلغ 500 هزار تومان را به عنوان جریمه بپردازند. تمامی مبالغ جمع آوری شده از جرایم در خزانه دولت ذخیره می گردد؛ اما طبق گفته رئیس جمهور هدف از این کار استفاده اقتصادی نیست. بلکه ما به دنبال راهی برای گسترش فرهنگ استفاده از ماسک هستیم.

نجف آبادی از پرداخت بیش از 50 درصد بدهی دولت به وزارت بهداشت اطلاع داد و گفت: بدهی دولت به وزارت بهداشت از 70 درصد به زیر 50 درصد رسیده است. به وزارت بهداشت از فروردین ماه تا حدود یک هفته پیش، بیشتر از 50 درصد از یک میلیارد یوروی صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت پرداخت شده است. امیدواریم با مساعدت بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه مابقی این مبلغ هم تامین گردد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم با اظهار تاسف از اینکه مطالبات بسیاری از کادر درمان برآورده نشده است گفت: فشار زیادی به همکاران ما در بخش کرونایی وارد می گردد. به دلیل شیوع ویروس کرونا قسمت های دیگر بیمارستان ها دچار کاهش فعالیت شده اند و کارانه این همکاران کاهش یافته و به تبع آن کارانه همکاران در بخش کرونایی علیرغم افزایش زحمات کاهش داشته است. بخشی از این بدهی یک میلیارد یورویی که دریافت شده، صرف برآورده کردن مطالبات کادر درمان خواهد شد.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کانادا: برای دیدار از شگفتی های کشور زیبای کانادا و دریافت ویزای مولتی 5 ساله کانادا با ما همراه باشید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 12555

به "تهران تعطیل می گردد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهران تعطیل می گردد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید