جانشین موگرینی ایران را به اعمال تحریم در آینده تهدید کرد

به گزارش راه ساری، ایسنا نوشت: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از ملاقات خود وزیر امورخارجه فرانسه گفت که آنها درباره ایران و برجام رایزنی نموده اند و حفظ این توافق بین المللی برای اروپا بسیار حائز اهمیت است.

جانشین موگرینی ایران را به اعمال تحریم در آینده تهدید کرد

جوزپ بورل مسئول جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت که ملاقات خوبی با ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه داشته و درباره یک سری موضوعات، ازجمله ایران، اوکراین و ونزوئلا رایزنی داشته است.

دو طرف در این ملاقات بر لزوم حفظ برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) تاکید کردند.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، جوزپ بورل پس از این ملاقات در نشست خبری مشترک با لودریان در پاسخ به سوالی درباره برجام گفت: ضروری است که در اینجا رضایت خود را از نشست اخیر (کمیسیون مشترک برجام) در وین اعلام کنم چراکه این جلسه نشان داد هنوز شانس حفظ توافق هسته ای وجود دارد. کشورهای شرکت کننده تحت سرپرستی اتحادیه اروپا بر این مسئله اتفاق نظر داشتند.

وی ادامه داد: ما امیدواریم بتوانیم مقامات ایرانی را متقاعد کنیم که حفظ توافق را به خطر نیندازد، چیزی که برای ما اروپایی ها بسیار حائز اهمیت است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در روزهای اخیر بیانیه ای مداخله جویانه و با لحنی تند درباره ناآرامی های چندی پیش در ایران منتشر نموده بود، در پاسخ به سوالی در این زمینه بار دیگر ادعای خود را تکرار کرد که نظام ایران اعتراضات را سرکوب نموده است.

بورل در ادامه گفت: در حال حاضر در شورای روابط خارجی هیچ پیشنهادی برای تحریم ایران ارائه نشده است اما این، بدان معنی نیست که این موضوع در آینده مورد آنالیز قرار نمی گیرد.

310311

parisro.ir: دیدار از زیباترین شهر اروپا و کشور فرانسه

italyro.ir: سفر به اروپای شگفت انگیز

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 6976

به "جانشین موگرینی ایران را به اعمال تحریم در آینده تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانشین موگرینی ایران را به اعمال تحریم در آینده تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید