جزئیات رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اعلام شد، ساماندهی و حمایت ویژه از مراکز تحقیقاتی پیشرو

به گزارش راه ساری، مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد، جزئیات رتبه بندی مراکز تحقیقاتی و نحوه محاسبه حق مسئولیت روسای این مراکز را تشریح کرد.

جزئیات رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اعلام شد، ساماندهی و حمایت ویژه از مراکز تحقیقاتی پیشرو

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، عبداله محمدی مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات رتبه بندی مراکز تحقیقاتی و نحوه محاسبه حق مسئولیت روسای این مراکز را تشریح کرد.

وی اعلام نمود: به منظور بهره مندی حداکثری از ظرفیت های ساختاری و توان عملیاتی واحد های پژوهشی، افزایش قابلیت پاسخگویی و ارائه خدمات پیشرفته منطبق بر استاندارد های ملی و بین المللی، شیوه نامه ارزیابی و رتبه بندی مراکز تحقیقاتی تهیه و به واحد های دانشگاهی ابلاغ شد.

محمدی با بیان اینکه هم اکنون ارزیابی و رتبه بندی 194 مرکز تحقیقاتی براساس شاخص های تعریف شده در شیوه نامه، در حال انجام است، گفت: مراکز تحقیقاتی بر اساس کسب امتیاز در چهار سطح و در سه گروه علوم انسانی و هنر، علوم، مهندسی و کشاورزی و پزشکی به شرح زیر رتبه بندی می شوند:

وی اعلام نمود: به مراکز تحقیقاتی که بین 300 تا 400 امتیاز کسب کنند، شش ماه فرصت داده خواهد شد که فعالیت کرده و امتیاز لازم را کسب کنند. همچنین مراکزی که 200 تا 300 امتیاز کسب کنند، مرکز به گروه تبدیل خواهد شد و در صورت کسب امتیاز پایین تر از 200، مجوز مرکز لغو می شود.

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص میزان حق سرپرستی رؤسای مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: براساس دستورالعمل های اعلام شده، در سال اول فعالیت مرکز تحقیقاتی لازم است حق مسئولیت معادل رئیس دانشکده همان واحد دانشگاهی محاسبه و پرداخت شود. پس از سال نخست ضمن تاکید مجدد بر پرداخت حق مسئولیت از محل درآمد های مرکز، به منظور نظام مند کردن این پرداختی ها شیوه عمل و پرداخت آن براساس ارزیابی و رتبه­ بندی ­ها انجام خواهد گرفت. مراکز تحقیقاتی که پس از ارزیابی و رتبه ­بندی، در گروه مطلوب قرار گیرند، کماکان به مدت یک سال دیگر از حق سرپرستی معادل رئیس دانشکده همان واحد برخوردار خواهند بود.

وی با بیان اینکه مراکز تحقیقاتی که پس از ارزیابی و رتبه­ بندی در گروه متوسط قرار گیرند، حق سرپرستی آن ها تا زمان ارزیابی بعدی (یک سال دیگر) به 50 درصد حق سرپرستی رئیس دانشکده همان واحد تقلیل خواهد یافت، تأکید کرد: مراکز تحقیقاتی که پس از ارزیابی و رتبه بندی در گروه ضعیف قرار گیرند، در صورتی که این ضعف عملکردی باشد، حکم ریاست مرکز تحقیقاتی لغو و لازم است رئیس جدید برای اداره امور مرکز تحقیقاتی با اعمال 25 درصد حق سرپرستی (تا رسیدن به شرایط متوسط و مطلوب) معرفی شود.

محمدی در پایان گفت: به منظور تشویق مراکز تحقیقاتی فعال و پیشرو، حق سرپرستی رؤسای مراکز تحقیقاتی که در رتبه بندی سالانه مقام برتر را کسب کنند، تا ضریب 1/4 افزایش یافته و با مجوز پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی قابل محاسبه و پرداخت است.

visaro.ir: ویزای تضمینی شینگن، ویزای کانادا تضمینی

sloblag.com: محفلی برای هم اندیشی

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8449

به "جزئیات رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اعلام شد، ساماندهی و حمایت ویژه از مراکز تحقیقاتی پیشرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات رتبه بندی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اعلام شد، ساماندهی و حمایت ویژه از مراکز تحقیقاتی پیشرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید