خبرنگاران 11 رکورد در مجتمع فولاد خراسان به ثبت رسید

به گزارش راه ساری، مشهد- خبرنگاران - مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان گفت: طی 9 ماه گذشته 11 رکورد در این مجتمع به ثبت رسید که برای دشمنان ناامید کننده است.

خبرنگاران 11 رکورد در مجتمع فولاد خراسان به ثبت رسید

کسری غفوری روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران نیشابور اضافه کرد: سال گذشته مجتمع های فولادی کشور پیروز شدند 10.1 میلیارد دلار ارزآوری داشته باشند که در سال جاری تلاش داریم این میزان به 10.6 میلیارد دلار برسد.

وی ادامه داد: تغییر حاشیه سود مجتمع فولاد خراسان در بورس طی فصل بهار 99 نسبت به زمستان 98 به میزان 151 درصد بود در حالیکه این میزان برای فولاد مبارکه، فولاد کاوه جنوب، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و ارفع به ترتیب 66، 32، 39، 113 و 43 درصد بوده است.

مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان گفت: اتفاقی که مجتمع فولاد خرسان را با سایر مجتمع های فولادی کشور متمایز می کند این است که تغییر حاشیه سود در بهار 99 نسبت به بهار 98 به میزان 151 درصد رشد داشته در حالی که این میزان برای فولاد مبارکه، فولاد کاوه جنوب، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان و ارفع به ترتیب منفی 10، 29، 10، 22 و 10 درصد بوده است.

وی اضافه کرد: با اینکه ترامپ به طور مستقیم در تحریم ها به فولاد خراسان اشاره کرد و این مجموعه برای سومین بار تحریم شد در سال 98 بالغ بر 79 درصد سودخالص در این مجتمع شناسایی شد، 110 درصد سوددهی فولاد خراسان نسبت به سال قبل افزایش یافت و رتبه اول را در بین فولاد سازان کسب کرد.

غفوری ادامه داد: این پیروزیت ها با همکاری و تعامل جمعیت هفت هزار نفری مجتمع فولاد خراسان ممکن شده و تمام تلاش ما این بوده و هست که همه کارکنان این مجتمع در سود حاصل از این پیروزیت ها سهیم شوند.

وی گفت: نیشابور بواسطه بزرگانش مانند خیام و عطار در جهان شناخته می شود و فولاد خراسان می تواند یک ستون اقتصادی و توسعه فرهنگی و کارآفرینی را برای نیشابور فراهم کند.

مدیر عامل مجتمع فولاد خراسان اضافه کرد: خبرنگاران مبشران خرد و آگاهی هستند و امروز نیاز واقعی جامعه ما ارسال اخبار امیدوار کننده است و نتیجه این نشست تفاهم نزدیک تر مجتمع فولاد خراسان با خبرنگاران به دور از سلایق جناحی و سیاسی است و این مجتمع به منظور توسعه شهر نیشابور و کشور از رسانه های این شهرستان حمایت می کند.

مجتمع فولاد خراسان در منطقه ای به مساحت 1400 هکتار، واقع در 15 کیلومتری شمال غرب شهرستان نیشابور به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد در شرق کشور، از سال 1380 به بهره برداری رسید.

این مجتمع در سال 1369 با سرمایه اولیه 1.5 میلیارد ریال با مشارکت شرکت ملی فولاد ایران و بانک سپه تاسیس و با نام نورد فولاد خراسان به ثبت رسید و در سال 74 نام آن به شرکت مجتمع فولاد خراسان تغییر یافت.

از کل سهام مجتمع فولاد خراسان 51.44 درصد به صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، 32.16 درصد به شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، 13.33 درصد به موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان و 3.07 درصد به سایر سهامداران تعلق دارد.

این مجتمع شامل 6 کارخانه گندله سازی با ظرفیت تولید 2.5 میلیون تن در سال، 2 واحد احیای مستقیم با ظرفیت 1.6 میلیون تن، 2 واحد فولادسازی با ظرفیت 1.4 میلیون تن و کارخانه نورد با ظرفیت تولید سالانه 640 هزار تن است.

مرکز شهرستان 400 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد قرار گرفته است.

تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 11005

به "خبرنگاران 11 رکورد در مجتمع فولاد خراسان به ثبت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 11 رکورد در مجتمع فولاد خراسان به ثبت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید