دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در سالی که گذشت

به گزارش راه ساری، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به تشریح اقدامات و برنامه های دانشگاه در سال 98 پرداخت و گفت: مجوز راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی و کانون صنعت قند و شکر در دانشگاه گرفته شد.

دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در سالی که گذشت

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات فوق لیسانس در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

محمدرضا عصاری در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: برای افزایش رتبه و صندلی دانشگاه صنعتی دزفول در حوزه آموزشی و پژوهشی در طول سال 98 اقداماتی اجرا شده است. ما به صورت مستمر شرایط و کیفیت پژوهش و اثربخشی آن را در حوزه و منطقه و به صورت ملی و بین المللی رصد می کنیم. این موضوع باعث شده که به خوبی متوجه شویم که تمرکز خود را در چه جاهایی بیشتر کنیم. شرایط و رشد پژوهشی دانشگاه بسیار مناسب است اما جا دارد که کوشش های بیشتری صورت گیرد.

وی اضافه کرد: مجوز راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه نیز گرفته شده است. این مرکز وظیفه ایجاد زیرساخت های اشتغال آفرینی و تبدیل ایده به محصول را دارد و امکان کارآفرینی برای دانشجویان را فراهم می نماید.

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با اشاره به دریافت مجوز برای راه اندازی کانون صنعت قند و شکر، گفت: با توجه به اینکه 50 درصد ظرفیت نیشکر کشور در خوزستان است، ترکیب دانشگاهیان و فعالان این عرصه باعث هم افزایی این صنعت می گردد.

عصاری توضیح داد: مرکز پژوهشی جندی شاپور وظیفه صیانت از میراث غنی جندی شاپور را دارد. زمانی که بسیاری از کشورهای حال دنیا به وجود نیامده بودند، در ایران دانشگاه جندی شاپور وجود داشت و این موضوع باید به دنیا گفته گردد. استکبار دنیای قصد نشان دادن چهره خشونت طلبی از ایران را دارد در حالی که در آن موقع ایران علم را سرلوحه خود قرار داده بود و نه جنگ و خشونت را.

وی ادامه داد: در مجموع می توان گفت در سال 98 بسیاری از ظرفیت ها و پتانسیل های دانشگاه که راکد بوده است، اکنون در خدمت صنعت و دانشگاه و برطرف مسائل پیرامونی قرار گرفته اند. خوشبختانه دانشگاه صنعتی دزفول بر ریل توسعه پایدار منطقه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در خاتمه با اشاره به اینکه در دانشگاه مهارت آموزی را شروع نموده ایم و فارغ التحصیلان این دانشگاه در کنار علم دارای مهارت نیز هستند، گفت: مهم ترین کار ما ایجاد شرایط مناسب برای نخبگان و هیات علمی برای حفظ آن ها در منطقه است و این موضوع را سرلوحه کارمان قرار داده ایم و باید شرایطی فراهم گردد تا نخبگان در منطقه بمانند اما خوشبختانه ما از این نظر نگران نیستیم زیرا برای حفظ نخبگان خود برنامه ریزی نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 8770

به "دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در سالی که گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول در سالی که گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید