دانش آموزان با خطرات چهارشنبه آخر سال آشنا شدند

به گزارش راه ساری، تهران- خبرنگاران- مانور آمادگی مقابله با مخاطرات حریق و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال به منظور تشریح خطرات احتمالی این آئین با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش برگزار گردید.

دانش آموزان با خطرات چهارشنبه آخر سال آشنا شدند

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار گروه علمی خبرنگاران، وزارت آموزش و پرورش با برگزاری مانور آمادگی مقابله با مخاطرات حریق و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال امروز - 21 اسفندماه - در دبستان دخترانه شهید بهشتی واقع در منطقه یک تهران کوشش کرد تا نسبت به آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در خصوص خطرات احتمالی چهارشنبه آخر سال که در کمین دانش آموزان واقع شده است، اقدام کند.

در این برنامه، به صورت نمادین بخشی از فضای مدرسه از طریق پرتاب مواد محترقه از خیابان دچار حریق شد که با تماس و حضور فوری سازمان آتش نشانی، امداد رسانی انجام و آتش خاموش شد و تمامی دانش آموزان نجات یافتند.

حفظ آرامش و خونسردی، کمک خواهی به موقع، پناه دریافت در فضای امن و کمک رسانی معلمان و مسئولان مدرسه به دانش آموزان در خطر، از جمله توصیه های ایمنی این مانور برای دانش آموزان بود.

چهارشنبه آخر سال از جمله آئین و رسوم دیرینه ای است که با تحول و تغییرات بافت زندگی، دستخوش تغییر شده و رفتارهایی خارج از سنت به آن ورود پیدا نموده است.

بر همین اساس خطرات و مسائل بسکمک برای اقشار مختلف به ویژه دانش آموزان به وجود آورده است که ضرورت برگزاری مانورهای پیشگیری از خطرات در فضاهای آموزشی را دوچندان نموده است.

به همین خاطر سال جاری وزارت آموزش و پرورش با همکاری سازمان آتش نشانی اقدام به برگزاری مانور آمادگی مقابله با مخاطرات حریق و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال کرد تا اتفاق های آتش سوزی مشابه در مدارسی مانند زاهدان تکرار نشود.

علمی **9294 **1883

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: ایرنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 1754

به "دانش آموزان با خطرات چهارشنبه آخر سال آشنا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان با خطرات چهارشنبه آخر سال آشنا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید