سید کمال خرازی مطرح نمود: تمرکز غرب بر کارشکنی در امور کشورهای مستقل

به گزارش راه ساری، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی از کارشکنی غرب در امور کشورهای مستقل انتقاد کرد.

سید کمال خرازی مطرح نمود: تمرکز غرب بر کارشکنی در امور کشورهای مستقل

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سیدکمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ملاقات با پروفسور یان شوئه تونگ.، استاد برجسته و رئیس موسسه روابط بین الملل دانشگاه شینخوا با تاکید بر نقش مهم ایران و چین در تمدن بشری گفت: چین و ایران تجارب تمدنی گرانسنگی دارند، چینی ها آموزه های کنفوسیوس و ایرانی ها آموزه های اسلامی را مبنای تمدن امروز خود قرار داده اند؛ لذا تبادل علمی و تمدنی برای بهره برداری از تجربیات دو ملت بسیار مفید خواهد بود.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی با انتقاد از رویکرد کارشکنانه قدرت های غربی در قبال کشورهای مستقل تاکید نمود: امضای سند جامع همکاری های 25 ساله بین ایران و چین، امکان تقویت همکاری ها در حوزه های مختلف را فراهم خواهد نمود.

وی اضافه کرد: ایران از تبادل دانشجو و توسعه همکاری علمی بین دو کشور استقبال می نماید.

خرازی با تاکید بر اهمیت نقش رهبران در ایجاد اصلاحات و حل مسائل گفت: در انقلاب ها، نقش رهبری برای راهنمایی ملت ها بسیار مشخص نماینده است، در غیر این صورت، نهضت ملت ها به هرج و مرج می انجامد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ادامه داد: مردم کشورهای آسیایی بایستی فلسفه سیاسی امروز خود را براساس ارزش های تمدنی و فرهنگی خود تدوین نمایند

یان شوئه تونگ، نویسنده کتاب تفکر چین باستان و قدرت چین مدرن نیز در این ملاقات با تاکید بر اهمیت رهبری برای موفقیت اصلاحات در هر کشوری گفت: رهبری در کشور چین محدود به یک نفر نیست، بلکه گروهی از سیاست سازان را دربر می گیرد.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد همه افراد تصمیم سازی نمایند، فاجعه آمیز خواهد بود، از همین رو گروه های کوچک اندیشمند باید با ارائه ایده های اساسی، به قوام نظام ها در کشورها یاری نمایند.

این استاد برجسته چینی با اشاره به ضرورت مداوم بودن اصلاحات در هر کشوری تاکید نمود که اصلاح به معنی تغییر اصول نیست، بلکه اتخاذ تصمیمات ضروری به تناسب شرایط است.

یان شوئه تونگ با تاکید بر اینکه سیاست خارجی چین بر سه اصل واقعیت های چینی، جهانی شدن و فرهنگ چینی متکی است، گفت: اگرچه سیاست چین رسما بر مارکسیسم راسخ است، ولی عملا بر عمل گرایی متکی است.

رئیس موسسه روابط بین الملل دانشگاه شینخوا ضمن با اهمیت خواندن همکاری های ایران و چین تاکید نمود که این همکاری ها بایستی بسیار فراتر از حوزه های انرژی باشد و به بخش های مختلف تعمیم یابد و دو دولت در این راستا مسئولیت های مهمی به عهده دارند.

وی در ادامه، تصمیم کشورمان را برای لغو ویزا برای سفر چینی ها به ایران برای گسترش صنعت گردشگری و آشنایی ملت چین با ایران بسیار مهم توصیف کرد.

یان شوئه تونگ در بخش دیگری از سخنان خود و تحلیل رقابت های آمریکا و چین گفت: سیاست آمریکا جلوگیری از پیشرفت و توسعه فناوری است.

این استاد برجسته روابط بین الملل برای حضور در مراسم رونمایی از ترجمه کتاب تالیفی اش با عنوان تفکر چین باستان و قدرت چین مدرن در تهران به سر می برد.

واحدی: واحدی: وبسایت خبری، تفریحی و سرگرمی

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 7001

به "سید کمال خرازی مطرح نمود: تمرکز غرب بر کارشکنی در امور کشورهای مستقل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید کمال خرازی مطرح نمود: تمرکز غرب بر کارشکنی در امور کشورهای مستقل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید