دکتر مونسان: تشکل ها، بخش خصوصی و فعالان گردشگری در تصمیم گیری ها ورود پیدا کنند

به گزارش راه ساری، اولین جلسه شورای سیاست گذاری گردشگری، با حضور مجامع و تشکل های حرفه ای گردشگری و به ریاست دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عصر امروز شنبه 19 مرداد 98، برگزار گشت.

دکتر مونسان: تشکل ها، بخش خصوصی و فعالان گردشگری در تصمیم گیری ها ورود پیدا کنند

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، در این نشست که معاون گردشگری کشور، مدیران کل این معاونت و رؤسا و مدیران مجامع و تشکل های حرفه ای گردشگری و فعالان برتر این حوزه حضور داشتند، مهم ترین موضوعات مرتبط با صنعت گردشگری و راهکارهای رونق این صنعت در حضور دکتر مونسان مورد بررسی قرار گرفت.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این نشست با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و ضرورت رونق هرچه بیشتر این صنعت گفت: گردشگری صنعتی است که در ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری نقش مهمی را ایفا می کند؛ از این رو باید بتوانیم با یک سیاست گذاری تعیین و اتخاذ تدابیر روشن و مطمئن به رونق هرچه بیشتر این صنعت کمک کنیم.

او با اشاره به اهمیت تقویت هماهنگی ها بین تشکل ها و مجامع حرفه ای گردشگری افزود: هدف از برگزاری این نشست، این است که تشکل ها، بخش خصوصی و فعالان حوزه گردشگری در تصمیم گیری های صنعت حوزه گردشگری ورود پیدا کنند.

دکتر مونسان افزود: ضمن این که هماهنگی های لازم در بین تشکل ها و فعالان حوزه گردشگری ایجاد شود تا اگر تصمیمی در این خصوص اتخاذ می شود از هماهنگی بین تشکل ها برخوردار باشد.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اهمیت هم فکری و هماهنگی در حوزه های مختلف از جمله حوزه مهم گردشگری یادآور شد: با تشکیل شورای سیاست گذاری گردشگری، قصد داریم تشکل و جمعی را ایجاد کنیم تا تصمیمات مهم حوزه گردشگری در این تشکل جمع بندی و اجرایی شود.

او افزود: در همین نشست که نشست اول به حساب می آید، دبیرخانه تشکل نیز ایجاد می شود و در آینده نیز کارگروه هایی تشکیل خواهد شد و با ایجاد دبیرخانه، موضوعات تعیین و مسائل به صورت دسته بندی از جلسات بعدی بررسی خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه به موضوع رونق گردشگری در کشور در سال های گذشته اشاره کرد و افزود: خوشبختانه استانداران نگاهشان به گردشگری نگاه ویژه ای است. طراز گردشگری در کشور افزایش یافته است و خوشبختانه نگاه ها به گردشگری جدی شده است.

او خاطر نشان کرد: باید بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم و با کمک هم و با توجه به ظرفیت هایی که در تشکل ها و فعالان حوزه گردشگری وجود دارد هرچه بیشتر به رونق گردشگری در کشور کمک کنیم.

در این نشست همچنین ولی تیموری معاون گردشگری کشور، مدیران مجامع و تشکل های حرفه ای گردشگری و فعالان برتر این صنعت به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند.

در خاتمه این نشست، سیدجواد موسوی مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری به عنوان دبیر این شورا انتخاب شد.

tafatton.ir: مجله مطالب خواندنی سفر و گردشگری

aradbld.ir: گفتگوی آزاد و اخبار روز

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: rahesari.ir شناسه مطلب: 4593

به "دکتر مونسان: تشکل ها، بخش خصوصی و فعالان گردشگری در تصمیم گیری ها ورود پیدا کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر مونسان: تشکل ها، بخش خصوصی و فعالان گردشگری در تصمیم گیری ها ورود پیدا کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید